Канали Медведчука вважають, що їхнє заблокування – це «політична розправа»

Канали Медведчука вважають, що їхнє заблокування – це «політична розправа»

В Офісі президента пояснили, що це не розправа, а боротьба з пропагандою країни-агресора

Канали Медведчука вважають, що їхнє заблокування – це «політична розправа»
Фото: УНІАН

Три телеканали – 112, ZIK і NewsOne – заявили, що мають намір боротися за право бути в ефірі й мовити для українців. Про це йдеться на сайті 112 каналу.

«Ми розцінюємо це рішення РНБО і президента Зеленського як політичну розправу над неугодними ЗМІ. Телеканали «112 Україна», NewsOne і ZiK мають намір боротися за своє право вести мовлення для українців, доносити правду до громадян і бути в ефірі», – йдеться в спільній заяві телеканалів, опублікованій на сайті «112 каналу».

Водночас радник керівника ОП Михайло Подоляк в коментарі «Українській правді» пояснив, що рішення не є зазіханням на свободу слова, а виключно боротьбою із «чужорідної пропагандою».

«Дані телеканали досить активно і часто відкрито використовуються як інструменти чужої іноземної пропаганди в Україні. Вони, на жаль, відверто вже не працюють так, як це повинно бути зі звичайними телевізійними мовниками.

Тим більше є досить вагомі докази щодо дивних шляхів фінансування даної пропаганди. І додатково – є надзвичайно  каламутна історія з переходу власності на компанії, за якими закріплені відповідні ліцензії.

Зрозуміло, санкції щодо телеканалів пана Медведчука – це зовсім не про медіа і не про свободу слова. Це тільки про ефективну протидію фейкам і чужорідній пропаганді», – сказав він.

2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів санкції терміном на 5 років щодо Тараса Козака – бізнес-партнера нардепа від ОПЗЖ і кума президента РФ Віктора Медведчука, а також щодо телеканалів, які йому належать.

Нагадаємо, телеканал NewsOne, як і канали «112 Україна», а пізніше і «Zik» купив Тарас Козак, соратник Віктора Медведчука – лідера проросійської організації «Український вибір» і голови політради проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя», кума президента Росії Володимира Путіна.

Нацрада 9 липня 2019 року провела позапланову виїзну перевірку телеканалу NewsOne через спершу озвучений, але потім скасований намір провести телеміст із російським телеканалом «Россия-24». Низка організацій правого спрямування провела 8 липня акції протесту під будівлею офісу президента України і самого телеканалу з вимогою закрити NewsOne.

Крім цього, генпрокурор України повідомив про виклик на допит власника телеканалу NewsOne Тараса Козака і ведучого Василя Голованова через намір провести телеміст із російським державним каналом. Прокуратура також підготувала подання до суду щодо арешту активів NewsOne, а Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планувала звернутися до суду з проханням анулювати ліцензію телеканалу на мовлення.

Згодом на засіданні 9 січня 2020 року Нацрада призначила позапланові виїзні перевірки «Z ZIK» та «112 Україна», «через зафіксовані в ефірі ознаки порушення норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і Закону України «Про інформацію».

При тому підставою для позапланової перевірки «112 Україна» стало те що у передачах «Велике інтерв’ю», «LIVE», «LIVE НОВИНИ», «Голос народу», «Пульс: Головне політичне шоу країни», «Важливо», «Діалог з країною» зафіксовано поширення висловлювань Віктора Медведчука, Петра Симоненка, Вадима Рабіновича, Ганни Герман, Іллі  Киви, Наталії Королевської, Олега Волошина, Олега Ляшка, Миколи Дульського і Рената Кузьміна, що «мають ознаки порушення чинного законодавства».

На думку членів Нацради, серед іншого телеканал порушив ті норми законодавства, які заборонять розповсюджувати заклики до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України. Також Нацрада вбачає у діях телеканалу ознаки порушення закону «Про телебачення і радіомовлення»,  та закону «Про інформацію».

У жовтні 2020 року власник нині заблокованих каналів Віктор Медведчук розпочав інформаційну кампанію проти книги історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», в якій політик згадується як адвокат поета. У суді він заборонив поширення цієї книжки. В Офісі президента заявляли, що емоції учасників не повинні заважати вивчати історію. Тоді міністр культури сказав, що планує особисто закупити книги про справу Василя Стуса для національних бібліотек. Видавництво надрукувало додатковий тираж із рішенням суду на форзаці. Згодом було відкрито апеляційне провадження.

Також нещодавно стало відомо, що канатну дорогу між Росією та Китаєм зводять компанії, пов'язані з депутатом від «Опозиційної платформи – За життя» Віктором Медведчуком та його соратником і депутатом від «ОПЗЖ» Тарасом Козаком.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло