Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
Опрацювання історії не може обмежуватися через емоції учасників – реакція ОП на рішення по книжці про Стуса

Опрацювання історії не може обмежуватися через емоції учасників – реакція ОП на рішення по книжці про Стуса

Там здивовані формулюваннями в рішенні суду

Опрацювання історії не може обмежуватися через емоції учасників – реакція ОП на рішення по книжці про Стуса
Фото: фейсбук-сторінка Вахтанга Кіпіані

В Офісі президента (ОП) здивовані формулюваннями у рішенні Дарницького районного суду міста Києва щодо книги «Справа Василя Стуса» й запевнили, що документальна основа книжки не викликає жодних сумнівів. Там запевнили, що дослідження історії не можуть обмежуватися через емоції учасників. Відповідне повідомлення опубліковано на сайті ОП.

«Однак, оскільки ця книга є опрацюванням реальної репресивної кримінальної справи проти Василя Стуса, яка була порушена в СРСР та за якою він був засуджений, вважаємо дивним визначення позивача Медведчука В. В. як «персонажа (дійової особи) твору». Більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи. Тобто суто документальна основа книжки не викликає найменших сумнівів. Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук В. В. є учасником справжнього процесу, який мав місце в історії, а не просто «персонажем твору». Поведінка учасника проаналізована виключно на підставі документально зафіксованих фактів, які не є продуктом літературної творчості авторів і літературною вигадкою», – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, 19 жовтня Дарницький райсуд Києва заборонив поширювати надрукований тираж книги без дозволу Медведчука. «Заборонити Кіпіані .... поширювати надрукований тираж книги «Справа Василя Стуса»... до усунення порушеного майнового права Медведчука, заборонити Кіпіані та ТОВ видавництво «Vivat» поширення інформації, пов'язаної з книгою ... в пресі, радіо, по телебаченню, в мережі інтернет та ЗМІ», – йдеться в рішенні Дарницького суду, оприлюдненому в понеділок.

Зокрема, позов задоволено в частині усунення з декількох розділів книги інформації про Медведчука:

«Зобов'язати Кіпіані, ТОВ «Віват» видалити з книги «Справа Василя Стуса» з розділів «Кримінальна справа №5 – книга життя і смерті Василя Стуса», «Чи вбивав адвокат Медведчук Віктор Володимирович поета Стуса» інформацію про особу Медведчука Віктора Володимировича. Заборонити Кіпіані Вахтангу і ТОВ «Віват» поширювати надрукований тираж книги «Справа Василя Стуса» і подальше її тиражування до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука Віктора Володимировича», – додала суддя.

Видавництво Vivat повідомило, що всі книги про Стуса розкупили після рішення суду. Видавництво вирішило додрукувати 3 500 примірників

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті