ПАР тимчасово зупиняє вакцинацію AstraZeneca через її низьку ефективність проти південноафриканського штаму

ПАР тимчасово зупиняє вакцинацію AstraZeneca через її низьку ефективність проти південноафриканського штаму

Раніше Степанов підтвердив, що Україна отримає 12 млн доз вакцин від AstraZeneca та Novavax

ПАР тимчасово зупиняє вакцинацію AstraZeneca через її низьку ефективність проти південноафриканського штаму
Фото: pixabay.com

Південно-Африканська Республіка тимчасово припиняє використання вакцини AstraZeneca після того, як фахівці південноафриканського університету Вітватерсранда й Оксфордського університету провели клінічні дослідження вакцини й виявили, що вона забезпечує мінімальний захист від південноафриканського варіанту COVID-19, який нині домінує в країні. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що міністр охорони здоров'я ПАР Звелі Мкгізе під час пресконференції заявив, що уряд чекатиме подальших порад учених про те, як краще вчинити з вакциною AstraZeneca у світлі отриманих результатів.

«Вакцина AstraZeneca залишиться у нас (...) доти, поки вчені не дадуть нам чітких указівок щодо того, що нам потрібно робити», – сказав Мкгізе.

ПАР отримала 1 млн доз препарату AstraZeneca і повинна була почати вакцинацію цього тижня.

Як повідомив міністр, у найближчі тижні уряд запропонує вакцини, вироблені компаніями Johnson & Johnson і Pfizer.

Раніше фармацевтична компанія AstraZeneca повідомила, що вакцина їхнього виробництва забезпечує лише обмежений захист від мутації коронавірусу, яку вперше виявили у Південній Африці. 

На додаток до мутації, виявленої у Південній Африці, існують ще дві інші – вперше зафіксовані у Великобританії та Бразилії. Вони вважаються заразнішими за попередній варіант коронавірусу і вже поширилися в багатьох країнах.

У AstraZeneca додали, що їхню вакцину мають адаптувати, щоб вона була ефективною проти південноафриканського варіанту коронавірусу. Раніше Оксфордський університет, який брав участь у розробці цієї вакцини, підтвердив її ефективність проти британського варіанту коронавірусу.

Нагадаємо, Україна отримала підтвердження щодо постачання 12 млн доз вакцин проти коронавірусної інфекції COVID-19 від AstraZeneca та Novavax.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло