BP, RWE та Total збудують в Британії шість вітропарків

BP, RWE та Total збудують в Британії шість вітропарків

Їх загальна потенційна потужність складає близько 8ГВт

BP, RWE та Total збудують в Британії шість вітропарків
фото pixabay.com

Британська нафтогазова BP, німецький енергетичний концерн RWE і французька нафтовий гігант Total отримали право на будівництво шести вітропарків на території Великобританії. Як повідомляє Reuters, загалом майбутні проєкти генеруватимуть трохи менше 8ГВт. Вони могли б забезпечити електроенергією близько 7 млн будинків.

BP виграла тендери на дві ділянки загальною потужністю 3ГВт. Гендиректор BP Бернард Луні сказав, що цей крок ознаменував «важливий прогрес на шляху до перетворення BP в інтегровану енергетичну компанію». ВР планує збільшити виробництво відновлюваної енергії до 50 ГВт до 2030 року з 3,3 ГВт наразі, одночасно скоротивши видобуток нафти.

RWE, найбільший виробник електроенергії в Німеччині і третя за величиною компанія в галузі відновлюваної енергетики в Європі після Iberdrola і Enel, виграла тендер на дві ділянки із загальною потенційною потужністю 3 ГВт.

«Ми сповнені рішучості внести свій вклад в реалізацію амбіцій Великобританії по збільшенню потужності морської вітроенергетики до 40 ГВт до 2030 року», – сказала Аня-Ізабель Доценрат, яка очолює підрозділ RWE з ВДЕ.

Спільне підприємство французької нафтової компанії Total і Green Investment Group Macquarie отримало права на проєкт потужністю 1,5 ГВт на британському узбережжя Східної Англії.

Offshore Wind Limited, підприємство Cobra Instalaciones y Servicios і Flotation Energy, придбало ділянку потужністю 480 МВт.

Великобританія, найбільший у світі офшорний ринок вітроенергетики, планує до 2030 року виробляти третину своєї електроенергії за допомогою вітропарків в рамках зусиль по досягненню мети по чистим нульовим викидами вуглецю до 2050 року.

Нагадаємо: в листопаді минулого року британська енергетична SSE і норвезька Equinor оголосила про намір збудувати найбільший у світі морський вітропарк в Північному морі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло