Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Кабмін визначив сім ознак трудових відносин

Кабмін визначив сім ознак трудових відносин

За наявності трьох із них відносини вважатимуться трудовими

Кабмін визначив сім ознак трудових відносин
Фото: pixabay.com

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 8 лютого схвалив проєкт змін Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності. Проєкт закону буде направлений до Верховної ради. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Як зазначається в повідомленні, документом передбачається визначення на законодавчому рівні поняття трудових відносин та запровадження принципу презумпції наявності трудових відносин.

Так, законопроєктом визначається сім ознак їх наявності:

1) виконання особою роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою за дорученням та під контролем особи, в інтересах якої виконуються роботи;
2) здійснення регулювання процесу праці, що носить постійний характер та не передбачає встановлення особі конкретного визначеного результату за певний період;
3) виконання роботи на визначеному або погодженому з особою, в інтересах якої виконуються роботи, робочому місці з дотриманням встановлених нею правил внутрішнього трудового розпорядку;
4) організація умов праці, зокрема, надання обладнання, інструментів, матеріалів, робочого місця, особою, в інтересах якої виконуються роботи;
5) систематична виплата особі, яка виконує роботу, винагороди;
6) встановлення особою, в інтересах якої виконуються роботи, тривалості робочого часу та часу відпочинку;
7) відшкодування поїздок та інших фінансових витрат, пов’язаних з виконанням роботи, особою, в інтересах якої виконується робота.

«При цьому робота може бути визнана такою, що виконується в межах трудових відносин, якщо наявні принаймні три з перерахованих ознак. У такому разі сторони зобов’язані укласти трудовий договір, а працівник має бути забезпечений необхідним соціальним пакетом, зокрема, відпустками, лікарняними, наявністю гарантій та компенсацій щодо збереження місця роботи», – йдеться в повідомленні.

Також документом врегульовано питання правонаступництва у трудових відносинах та процедура попередження працівників про відповідні зміни.

Раніше Mind писав про те, що 90% програмістів зареєстровані як ФОПи. вони платять відрахування в розмірі 5% від доходу або 3% від доходу, якщо ФОП є платником ПДВ, плюс 22% від мінімальної заробітної плати (1 320 грн). Юрособа відраховує податки на зарплату штатних працівників: 22% ЄСВ нараховується понад зарплату, а 18% ПДФО і 1,5% військового збору обчислюються з неї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті