У ВООЗ розповіли про найбільш ймовірну гіпотезу щодо виникнення коронавірусу

У ВООЗ розповіли про найбільш ймовірну гіпотезу щодо виникнення коронавірусу

Експерти ВООЗ в Ухані ретельно вивчали чотири гіпотези передачі Sars-Cov-2 до людини

У ВООЗ розповіли про найбільш ймовірну гіпотезу щодо виникнення коронавірусу
фото www.flickr.com/photos/151068232@N05/37382804292

Група експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) під час візиту до китайського Уханю вивчила чотири потенційні гіпотези того, як вірус Sars-Cov-2 міг потрапити до людини. Як розповів глава міжнародної групи експертів ВООЗ Пітер Бен Ембарек за день до від’їзду групи дослідників з Китаю, зараження через ймовірний витік в лабораторії є малоймовірним.

Команда експертів, спрямована ВООЗ для розслідування причин пандемії COVID-19 в місті, також заявила, що не виявила ніяких доказів спалаху, пов'язаної з вірусом, в місті до 2019 року. Вчені «не знайшли доказів великих спалахів, які могли бути пов'язані з випадками COVID-19 до 19 грудня в Ухані або в іншому місці».

Повідомляючи оновлену інформацію про свої висновки Ембарек сказав, що картина, яку вони мали до свого розслідування, кардинально не змінилася.

За його словами, коронавірус COVID-19 спочатку, найімовірніше, почав поширюватися у кажанів, проте в Ухань захворювання навряд чи потрапило через цих тварин. Він додав, що найбільш вірогідною є версія про передачу вірусу через проміжний носій, але цю тварину «ще не ідентифіковано».  Експерти ВООЗ мають намір вивчати цю версію в подальшому.

Також, за даними експертів ВООЗ, украй імовірна можливість передачі вірусу через поверхні заморожених продуктів. Це передбачає можливість того, що вірус був транспортований здалеку.

Ембарек відкинув теорію, висунуту адміністрацією Дональда Трампа, про те, що за спалахом стоїть лабораторний інцидент в інституті вірусології, заявивши, що це «вкрай малоймовірно».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло