Нацбанк проведе стрес-тестування 30 банків

Нацбанк проведе стрес-тестування 30 банків

Також регулятор надасть оцінку якості активів 72 банків

Нацбанк проведе стрес-тестування 30 банків
Фото: pixabay.com

Національний банк України (НБУ) після перерви через пандемію відновить у 2021 році стрес-тестування в 30-ти банках, на які припадає 90% активів банківської системи. Про це повідомила пресслужба регулятора.

Банки, в яких будуть проводитися стрес-тести, відібрані за трьома критеріями: розмір активів, зважених на ризик, обсяг депозитів, залучених від домогосподарств і обсяг чистих кредитів, наданих домогосподарствам (з вагами 40%, 50% і 10% відповідно).

До переліку увійшли «ПриватБанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Укргазбанк», «Альфа-Банк», «Райффайзен банк Аваль», «Сбербанк», «Укрсиббанк», «ОТП банк», «Креді Агріколь банк», «Прокредит банк», «Кредобанк», «Ідея Банк», «Правекс Банк», «ПУМБ», «Таскомбанк».

До нього також включені «Універсал Банк», «Банк Кредит Дніпро», «Мегабанк», «А-банк», «МТБ Банк», «Індустріалбанк», «Банк інвестицій і заощаджень», «Акордбанк», банки «Південний», «Форвард», «Львів», «Альянс», «Глобус» і «Схід».

«Подробиці макроекономічних сценаріїв і підходів до стрес-тестування у 2021 році будуть оприлюднені пізніше на сайті Національного банку», – уточнив НБУ.

За результатами оцінки стійкості для банків буде визначено необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та нормативу достатності основного капіталу (Н3).

Крім цього, регулятор проведе щорічну оцінку стійкості станом на 1 січня 2021 року, що передбачає оцінку якості активів (asset quality review – AQR), для 72 із 73 активних банків (крім банку «Розрахунковий центр», який здійснює тільки розрахункові операції).

Зазначається, що фокусом цьогорічної оцінки стійкості буде стан активів банків після проходження ними гострої фази коронакризи. Особливу увагу буде прикуто до реструктуризованих кредитів та якості оцінки вартості нерухомого майна.

Як повідомлялося раніше, за рік частка непрацюючих кредитів у банках знизилася до 41%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло