Суд знову арештував акції та рахунки «Промінвестбанку»

Суд знову арештував акції та рахунки «Промінвестбанку»

За позовом компанії Коломойського

Суд знову арештував акції та рахунки «Промінвестбанку»
фото: capital.ua

Господарський суд Києва 4 лютого знову наклав арешт на 99,77% акцій, майно та рахунки «Промінвестбанку» за позовом компанії Коломойського. Про це повідомляє видання Finclub.

Також суд арештував майнові права, цінні папери та кошти на рахунках в інших банках (в межах суми стягнення $169,8 млн) банку в рамках забезпечення позову в справі №910/4164/20

Крім цього, суд заборонив «Промінвестбанку» проводити ліквідацію чи реорганізацію юрособи, а також здійснювати будь-які дії, направлені на зміну органів управління банком.

Відповідне рішення схвалене на вимогу ТОВ «Крим дівелопмент», яка пов'язана з Ігорем Коломойським і його партнерами. Це одна з компаній, яка на підставі рішення Гаагського суду стягує з Росії компенсацію за нерухомість, відібрану у них у Криму після його анексії РФ.

27 січня Верховний Суд задовольнив касацію «Промінвестбанку» та зняв арешт з його акцій, майна та рахунків, скасувавши попередні постанови Госпсуду Києва від 10 березня 2020 року та Північного апеляційного госпсуду від 1 вересня 2020 року.

У березні 2020 року 99,77% «Промінвестбанку» продали за 268,7 млн грн на біржі ПФТС. Переможцем аукціону стала компанія «Фортіфай», серед власників якої восени з’явилися люди Коломойського.

Після цього НБУ попередив, що через продаж «Промінвестбанку» з аукціону без погодження з регулятором (зміна власника), може визнати банк неплатоспроможним.

Пізніше бізнесмен і банкір Сергій Тігіпко вирішив купити «Фортіфай». У жовтні він подав документи на погодження цієї покупки до Нацбанку.

Нагадаємо: 5 лютого НБУ відмовив Тігіпку в погодженні опосередкованого придбання 99,77% акцій «Промінвестбанку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті