Google почне платити британським ЗМІ за новини
Техногігант запустив в країні новинну платформу News Showcase

Компанія Google оголосила про запуск свого продукту News Showcase в Великобританії, а це означає, що технічний гігант вперше платитиме за новинний контент в країні.
Як повідомляє CNBC, техногігант підписав угоду зі 120 британськими виданнями, включаючи The Financial Times і Reuters, яким буде виплачуватися ліцензійний збір за випуск уривків новин, які будуть з'являтися в Google News Showcase. Відповідно до звітів, видавці будуть отримувати від Google кілька мільйонів доларів на рік.
Функція News Showcase міститиметься в мобільному додатку Google News і Google Discover, який являє собою канал, який Google підтримує на мобільних пристроях і містить статті та відео. Коли користувач натискатиме на уривки в додатку Google News або в Google Discover, його перенаправлятимуть до повної статті на сайті видавця.
«Google News Showcase, наша програма по використанню нових продуктів і ліцензуванню новин, почне працювати з місцевими, національними та незалежними видавцями в Великобританії», – сказав Ронан Харріс, віцепрезидент і керуючий директор Google в Великобританії і Ірландії.
«В рамках наших ліцензійних угод з видавцями ми також надаємо читачам можливість доступу до обраного контенту з платним доступом. Ця функція дасть читачам можливість читати більше контенту видавця, водночас дозволяючи видавцям заохочувати читачів стати передплатниками», – додав він.
Як повідомляє телеканал, по всьому світу Google переконав 450 новинних видань створювати контент для Google News Showcase. Ця функція вже була запущена в Австралії, Німеччині, Бразилії, Канаді, Франції, Японії та Аргентині. В Google зазначили, що обговорення також ведуться в декількох інших країнах.
Нагадаємо: влада Австралії збирається прийняти закон, який змусить власників інтернет-платформ платити за публікацію і поширення контенту, виробленого місцевими ЗМІ. Техногіганти назвали закон непридатним і заявили, що готові відмовитись від ключових послуг в Австралії, якщо нові правила наберуть чинності. Google, зокрема, пригрозила заборонити доступ до свого пошуковика в країні, на долю якого припадає 94% ринку онлайн-пошуку країни.
Між тим американський софтверний гігант Microsoft упевнений, що його служба онлайн-пошуку Bing може заповнити прогалину в Австралії, якщо Google відмовиться від своєї пошукової системи через новий закон про ЗМІ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].