Падіння видобутку нафти Shell поклало кінець віковій бізнес-моделі
Нафтогазовий гігант заявив, що його викиди вуглецю і видобуток нафти досягли піку

Нафтогазовий гігант Royal Dutch Shell заявив, що його викиди вуглецю і видобуток нафти досягли піку і в найближчі роки будуть скорочуватися. Як повідомляє Bloomberg, компанія розробила детальний план переходу на більш чисту енергію.
Shell заявила, що її видобуток нафти буде падати на 1-2% в рік. Якщо припустити, що щорічне скорочення буде в верхній частині цього діапазону, то до кінця десятиліття видобуток основних нафтових компаній впаде на 18%. До 2030 року виробництво «традиційних видів палива» скоротиться на 55%.
У широкомасштабному оновленні стратегії, компанія встановила нові цілі щодо зарядки електромобілів, уловлювання та зберігання вуглецю та продажу електроенергії. Shell також прагне запевнити інвесторів у тому, що зможе підтримувати прибутковість за рахунок переходу на енергоносії, підтвердивши свою обіцянку щорічного збільшення дивідендів приблизно на 4% і відновлення зворотного викупу акцій після досягнення цільового показника чистого боргу.
«Наша прискорена стратегія скоротить викиди вуглецю і принесе користь нашим акціонерам, нашим клієнтам і суспільству в цілому», – йдеться в заяві генерального директора Shell Бен ван Бердена.
Підхід Shell до переходу на енергоносії відрізняється від стратегій компаній BP і Total, які оголосили про великі угоди з метою швидкого збільшення своїх потужностей з виробництва чистої енергії. BP пообіцяла скоротити видобуток нафти на 40% і збільшити витрати на низьковуглецеві технології до $5 млрд на рік до кінця десятиліття. Тим часом інвестиції Shell в ВДЕ залишаться на рівні $2-$3 млрд на рік.
Електроенергія залишиться центральним елементом майбутнього бізнесу Shell, і до кінця десятиліття компанія планує продавати 560 терават-годин електроенергії на рік. Це вдвічі більше, ніж вона продає сьогодні. Shell також прагне до швидкого збільшення кількості зарядних пунктів для електромобілів до півмільйона пунктів до 2025 року з 60 000 сьогодні.
Нагадаємо: нещодавно Shell купила найбільшу в Великобританії публічну мережу зарядки електромобілів і раніше заявляла про намір стати найбільшою у світі енергетичною компанією.
Пізніше в цьому році на річних загальних зборах компанії вона представить акціонерам план переходу на енергоносії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].