Президенти Джо Байден та Сі Цзіньпін провели першу телефонну розмову
Адміністрація Байдена дала чітко зрозуміти, що продовжить тиснути на Китай, китайський лідер наголосив, що конфронтація між країнами стане «катастрофою»

Президент США Джо Байден і його китайський колега Сі Цзіньпін провели свою першу телефонну розмову в якості лідерів країн.
У заяві Білого дому вказується, що американський лідер підкреслив свою «фундаментальну стурбованість насильницькими і несправедливими методами Пекіна, репресіями в Гонконзі, повідомленнями про порушення прав людини в Сіньцзяні і все більш агресивними діями в регіоні, в тому числі щодо Тайваню».
Як повідомляє CNBC, Сі сказав Байдену, що конфронтація між країнами стане «катастрофою», і обидві сторони повинні відновити зусилля, щоб уникнути помилкових суджень. Китайський лідер зберігав під час розмови жорстку позицію відносно Гонконгу, Сіньцзяна і Тайваню, які, як сказав Сі Байдену, були питаннями «суверенітету і територіальної цілісності», до яких, як він сподівається, Сполучені Штати підходитимуть обережно.
Уряд Тайваню, який скаржився на неодноразові військові навчання Китаю біля острова, подякувало Байдену за висловлення своєї заклопотаності.
Телефонний дзвінок став першою розмовою між Сі і президентом США після розмови китайського лідера з колишнім президентом Дональдом Трампом в березні минулого року. З того часу відносини між двома країнами впали до гіршого рівня за останні десятиліття, коли Трамп звинуватив Китай в пандемії COVID-19.
Китайські офіційні особи висловили обережний оптимізм щодо поліпшення двосторонніх відносин при Байдені та закликали Вашингтон піти назустріч Пекіну.
Між тим адміністрація Байдена дала чітко зрозуміти, що продовжить чинити тиск на Китай, хоча і пообіцяла дотримуватися більш багатостороннього підходу.
Високопоставлений чиновник адміністрації Байдена заявив журналістам перед телефонним дзвінком, що Байден буде «практичним, впертим, проникливим» у відносинах з Сі. За його словами, в найближчі місяці адміністрація Байдена розгляне можливість додавання «нових цільових обмежень» на експорт деяких чутливих технологій в Китай у співпраці з союзниками і партнерами. Він також сказав, що не буде ніяких швидких кроків щодо скасування мит, які колишня адміністрація Трампа ввела на імпорт з Китаю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].