Корейські Hyundai і Kia запідозрили російський суд в змові з перекупниками

Корейські Hyundai і Kia запідозрили російський суд в змові з перекупниками

Суди дозволяли стягнути з автовиробників вартість нового автомобіля, аналогічного до старого

Корейські Hyundai і Kia запідозрили російський суд в змові з перекупниками
фото DR

Корейські автовиробники Kia і Hyundai запідозрили тольяттінських суддів у шахрайстві – вони попросили Слідчий комітет РФ перевірити рішення судів, за якими фізособи добивалися, на їхню думку, незаконних компенсацій. Компанії вказують на ознаки змови судів з перекупниками, пише РБК.

Як розповів представник Kia, компанії просять дати правову оцінку і провести перевірку роботи деяких судів Тольятті, які розглядали позови про захист прав споживачів проти автовиробників.

Схема описується так: покупець вживаного автомобіля – як правило, на останньому році гарантійного терміну – направляє в суд позов до виробника про нібито виявлені дефекти. Всі такі справи направлялися в один суд (Автозаводський райсуд), позивачів представляла, як правило, одна людина (Альберт Сабірзянов), рішення виносилися одними і тими ж суддями після експертизи незмінних експертів. Рішення теж були однаковими: з автовиробників повинна бути стягнута вартість нового аналогічного автомобіля, а також неустойки і штрафи.

Як підкреслюють корейські компанії, багато дефектів, які виявляються такими покупцями, могли бути заподіяні навмисне ними самими (наприклад, навмисне спалювалися електронні блоки), однак суди навіть не розглядали цю версію.

Представник Hyundai оцінив збиток від роботи суддів Тольятті в 30 млн рублів за вже завершенними справами і ще в 40 млн рублів за поточними.

Це не перша претензія корейських автоконцернів до російських судів. У 2018 році Kia і Hyundai разом з іншими світовими автовиробниками скаржилися ФСБ, генеральному прокурору Юрію Чайці на схеми шахрайства за участю регіональних судів у Краснодарському краї. Тоді Комітет із захисту прав споживачів і підприємців у одних і тих же суддів, як і зараз, оскаржив дефекти нових автомобілів і добивався виплат сум з великими відсотками (з урахуванням неустойки в 1% в день виходило близько 360% на рік). Того разу автовиробники оцінили свої збитки більш ніж у 200 млн рублів.

Нагадаємо, Hyundai і Kia заявили, що більше не ведуть переговорів з Apple про розробку електромобіля, акції автовиробників на тлі цієї новини обвалилися.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло