Пожертвування в штаб Навального все частіше здійснюються в біткойнах – Reuters
Цифрова валюта дозволить уникнути блокування рахунків з боку влади

Команда Олексія Навального з початку року отримала пожертвувань в біткойнах на суму, еквівалентну $300 000, підрахували в Reuters, на яке посилається Forbes. Агентство відзначає, що ця сума перевищує перекази на біткойн-гаманець соратників Навального за весь 2020 рік у доларах з урахуванням вартості біткойна на момент переказу.
Найбільші разові пожертвування були зроблені після затримання Навального 17 січня в Шереметьєво і перших неузгоджених протестів yf його підтримку 23 січня, пише Reuters.
Через день після повернення Навального в Росію на біткойн-гаманець його штабів перевели один біткойн цілий, а після протестів – 0,86 біткойна і ще один цілий біткойн, пише агентство з посиланням на дані сайту blockchain.com. Всього з 1 січня по 11 лютого штаби Навального отримали 6,242 біткойна, що в поточних цінах становить майже $300 000, підрахував Reuters.
Керівник мережі регіональних штабів Навального Леонід Волков повідомив Reuters, що в січні обсяг пожертвувань зріс удвічі порівняно з груднем 2020-го.
«У нас був дуже великий приплив пожертвувань. Більша частина з них надійшла від нормальних людей», – зазначив він, не назвавши суму переказів. За його словами, було б неправильно порівнювати пожертвування в біткойнах зараз і в минулому році, оскільки в 2020 році криптовалюта коштувала менше половини її теперішньої вартості.
У минулому році біткойн подорожчав більш ніж на 300%, а з початку 2021 року – ще на 70%. Станом на 12 лютого він торгувався за ціною $47 392, свідчать дані електронної криптовалютної біржі Coindesk.
Команда Навального почала приймати перекази у біткойнах в 2016 році, щоб не допустити блокування банківських рахунків.
«Той факт, що у нас є платежі в біткойнах в якості альтернативи, допомагає захистити нас від російської влади. Якщо вони закриють інші, більш традиційні канали, біткойни у нас все одно залишаться. Це як страховка», – заявив Волков Reuters.
Нагадаємо, 2 лютого суд Москви скасував умовне засудження Олексія Навального у справі «Ів Роше» і призначив йому реальний термін в 3,5 роки колонії загального режиму. Після цього в Росії почалися протести.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].