Білл Гейтс досі не може відмовитися від інвестицій у нафтогазові активи – Bloomberg

Білл Гейтс досі не може відмовитися від інвестицій у нафтогазові активи – Bloomberg

Понад $100 млн залишалися вкладеними в акції нафтогазових компаній, включаючи Exxon Mobil, Chevron і BP

Білл Гейтс досі не може відмовитися від інвестицій у нафтогазові активи – Bloomberg
фото DR

Мільярдер Білл Гейтс (статки, за даними Forbes, складають $124,3 млрд), який активно виступає за відмову від викопного палива заради збереження клімату, так і не зміг до кінця виконати свою обіцянку позбутися всіх своїх нафтогазових активів, повідомляє агентство Bloomberg, на яке посилається Forbes.

«У 2019-му я продав всі свої прямі частки в нафтогазових компаніях, так само зробив і траст, що керує пожертвами фонду Гейтса», – написав співзасновник Microsoft у своїй новій книзі «Як уникнути кліматичної катастрофи». Він також зазначив, що не володіє акціями вугільних компаній вже «кілька років».

Проте з документів Фонду Гейтса випливає, що станом на кінець 2019 року понад $100 млн залишалися вкладеними в акції та облігації нафтогазових компаній, включаючи Exxon Mobil, Chevron і BP, вказує Bloomberg. Фонд Гейтса не розкриває обсяг інвестицій в ці компанії. Представник родини Гейтсів у відповідь на запит Bloomberg з приводу продажу активів зазначив:

«По дуже невеликій частині пакетів акцій і облігацій ми працюємо зі сторонніми інвестиційними менеджерами. Вони діють незалежно, і Білл не керує цими інвестиціями».

За даними агентства, обсяг вкладень Фонду Гейтса в компанії, пов'язані з видобутком вуглеводнів, становить лише невелику частину з $40 млрд, якими фонд розпоряджався в 2019 році. З тієї суми близько $1,2 млрд було інвестовано в фонди, які можуть опосередковано володіти частками в нафтогазових компаніях.

Bloomberg підкреслює, що відчуження активів – непростий процес. Саме тому активісти, які закликають великі організації і заможних людей відмовитися від підтримки галузей, пов'язаних з викопним паливом, вважають, що для цього необхідно не менше п'яти років.

Значна частина світової економіки досі залежить від викопного палива, і досягти нульового рівня викидів складно. Це доводить приклад Фонду братів Рокфеллерів, який пообіцяв у 2014 році повністю відмовитися від підтримки цієї галузі. Шість років по тому частка вкладень фонду в такі галузі істотно знизилася – з 6,6% до 0,05% в 2020 році, але все-таки не досягла нуля.

Навіть при відмові Гейтса від підтримки компаній, які видобувають вуглеводні, він залишається пов'язаний з компаніями, які від них залежать, пише Bloomberg. Мільярдер, наприклад, володіє 19% компанії Signature Aviation – найбільшого в світі оператора приватних літаків, які викидають набагато більше CO2 в розрахунку на пасажира, ніж комерційні авіаперевізники, відзначає агентство.

Інше важливе питання, відзначає Bloomberg, полягає в тому, чому Гейтс, відкрито заявляючи про необхідність протидіяти глобальному потеплінню з 2015 року, вирішив відмовитися від акцій нафтогазових компаній тільки в 2019-му.

Сам мільярдер в своїй книзі пояснив, що продаж нафтогазових активів навряд чи позначиться на світовій енергетиці з доходом $5 трлн на рік – акції, що подешевшали, в будь-якому випадку купить хтось ще і отримає на цьому прибуток.

Гейтс зазначив, що зрештою вирішив продавати активи з моральних міркувань. «Я не хочу наживатися, якщо акції ростуть за рахунок того, що ми не розробляємо альтернативну енергетику», – підкреслив він.

Нагадаємо, Білл Гейтс запланував інвестувати $2 млрд в порятунок клімату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті