В Індії спалахнув скандал через арешт активістки, пов’язаної з Гретою Тунберг
Влада арештовує тих, хто причетний до розпалювання протестів фермерів проти нових законів

21-річну індійську активістку Дішу Раві, главу індійського крила руху Грети Тунберг «Пятниці заради майбутнього», було заарештовано після того, як вона поділилася документом, покликаним допомогти фермерам протестувати проти нових сільськогосподарських законів, пише Reuters.
Дішу Раві звинувачують у підбурюванні до заколоту і злочинній змові. Документ, яким вона поділилася, – «інструментарій», який пропонує способи допомоги фермерам, був вперше опублікований відомою шведською екоактивісткою Гретою Тунберг.
Протести, які тривають вже третій місяць, стали найбільшою проблемою, з якою зіткнувся прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді. Нові закони послаблюють правила продажу, ціноутворення і зберігання сільськогосподарської продукції, які десятиліттями захищали фермерів Індії від транснаціональних агрохолдингів. Фермери побоюються, що нові закони поставлять під загрозу ціни на їх продукцію і послаблять їхні позиції на переговорах, зробивши їх уразливими для експлуатації приватними компаніями.
Уряд Моді на тлі протестів запропонував призупинити дію законів, але фермери хочуть їх повністю скасувати.
Минулого місяця тисячі індійських фермерів прорвали кордони поліції і увірвалися в історичний комплекс Червоного форту в Нью-Делі після того, як знесли барикади і проїхали на тракторах через блокпости.
Поліція вживає жорстких заходів проти фермерського руху, який останнім часом отримав міжнародну підтримку, в тому числі з боку американської поп-зірки Ріанни і Міни Харріс, активістки і племінниці віце-президента США Камали Харріс.
У неділю суд постановив тримати Раві під вартою протягом п'яти днів, що викликало обурення в соціальних мережах і серед фермерських спільнот.
Активісти запланували протести по всій Індії проти затримання Раві, в Твіттері набирає популярності хештег #IndiabeingSilenced.
«Арешт 21-річної Діші Рави – безпрецедентна атака на демократію. Підтримка наших фермерів не є злочином», – написав у Твіттері Арвінд Кеджрівал, головний міністр Делі.
Нагадаємо, влада Індії погрожує штрафами і в’язницею місцевому керівництву Twitter, оскільки соцмережа відмовилася видаляти акаунти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].