М'ясо стає рушійною силою глобальної продовольчої інфляції

М'ясо стає рушійною силою глобальної продовольчої інфляції

Пандемія, неврожай та спалахи хвороб змушують виробників підвищувати ціни

М'ясо стає рушійною силою глобальної продовольчої інфляції
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/47998266531/

Як повідомляє Bloomberg, продовольча інфляція, яка охопила світ за останній рік і підняла ціни на все, від тертого сиру до арахісового масла, ось-ось має погіршитися.

Пандемія COVID-19 створила напруженість в ланцюжках поставок, паралізувала транспорт, спричинила захворювання у працівників і, в кінцевому підсумку, торік підняла споживчі витрати на продукти у всьому світі. Тепер фермери, особливо ті, які розводять велику рогату худобу, свиней і птицю, потрапили під тиск найвищих цін на кукурудзу і сою за сім років. Це підняло витрати на годування худоби та птиці на 30% і більше. Щоб залишатися прибутковими, виробникам доводиться підвищувати ціни, які проявляться в найближчі місяці у вигляді більш високих цін на яловичину, свинину і куряче м’ясо в усьому світі.

Востаннє ціни на зерно були такими високими після посухи в США у 2012 році, тоді і вартість м'яса різко зросла. Тепер м'ясо знову готове стати рушійною силою глобальної продовольчої інфляції. Це може відновити дискусію про інфляцію в цілому і про те, що центральним банкам і політикам необхідно зробити, щоб допомогти економіці продовжити відновлення після пандемії.

Очікується, що обіцяне повернення до нормального життя після вакцинації і програм фінансового стимулювання на трильйони доларів підвищить попит і споживчі ціни. Ринки облігацій в ЄС і США посилають сигнали про повернення інфляції. Річні інфляційні очікування американців минулого тижня виросли до найвищого рівня з 2014 року.

Агентство зазначає, що ціни на корми в основному пов'язані з поганою погодою, яка знижує врожай. Попит теж зростає. Китай, найбільший у світі покупець сировини, накопичує запаси, щоб прогодувати свої зростаючі стада свиней.

Виробники м'яса в провідних країнах-експортерах вже відчули наслідки подорожчання зерна. За даними державного сільськогосподарського агентства Embrapa, в Бразилії, найбільшому експортері курятини, торік ціни на вирощування курчат виросли на 39% через годування. Минулого місяця витрати знову виросли приблизно на 6%.

У Європі рентабельність тваринництва різко впала через поєднання високих витрат на корми і зниження попиту через обмеження на COVID-19. За словами старшого аналітика Rabobank Ченджун Пана, низка дрібніших свинарів можуть бути змушені піти з ринку.

Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй раніше повідомила, що світові ціни на м'ясо в січні виросли четвертий місяць поспіль.

Спалахи хвороб тварин також можуть підвищити ціни на м'ясо. У деяких частинах Азії та Європи спостерігаються нові спалахи пташиного грипу. Смертельний вірус африканської чуми свиней продовжує поширюватися в низці країн після знищенні стада в Китаї, а нещодавній спалах хвороби на Філіппінах змусила місцеву компанію покинути бізнес.

Ціни на м'ясо в роздрібних магазинах найбільше зросли після того, як виробники скоротили поголів'я через зниження доходів.

«Це трудомісткий процес, а це означає, що існує розрив між інфляцією кормів для тварин і споживчими цінами», – сказав Вілл Соєр, економіст CoBank ACB.

У США виробництво м’яса вже скорочується через невеликі прибутки під час пандемії. Згідно з урядовими даними, в грудні поголів'я свиней в США впало на 0,9 % в порівнянні з роком раніше, а в січні – на 0,2%

.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло