НАТО створив в Італії бойовий флот, що повністю складається з безпілотних дронів

НАТО створив в Італії бойовий флот, що повністю складається з безпілотних дронів

Безпілотники дозволять спостерігати з неба за великими територіями, забезпечуючи повну картину подій на землі в будь-який час

НАТО створив в Італії бойовий флот, що повністю складається з безпілотних дронів

Північно-Атлантичний Альянс (НАТО) створив на острові Сицилія в Італії перший в світі бойовий флот, який повністю складається з безпілотних дронів, пише DefenseNews, на яке посилається HighTech.

Головний генерал НАТО в Європі оголосив про початкову готовність до бойових дій п'яти розвідувальних дронів альянсу. Безпілотні літальні апарати і пов'язане з ними наземне обладнання входять в програму наземного спостереження Альянсу, створену дев'ять років тому. Її мета – надати можливість усім країнам-членам аерофотознімки потенційних світових загроз, особливо в місцях, близьких до кордонів альянсу.

Оголошення про готовність до місії було зроблено після того, як НАТО отримав свій п'ятий і останній літак Northrop Grumman RQ-4D Global Hawks. Генерал ВПС США Тод Уолтерс, верховний головнокомандувач союзників у Європі, назвав завершення будівництва флоту «важливою віхою на шляху до покращення сприйняття навколишнього середовища».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, в свою чергу, згадав програму AGS як приклад прагнення альянсу впроваджувати «руйнівні» і «нові» технології.

«Ці дрони дозволять нам спостерігати з неба за великими територіями, забезпечуючи повну картину подій на землі в будь-який час», – заявив він журналістам у Брюсселі, маючи на увазі безпілотний літак, прозваний в НАТО «Феніксом». – Вони можуть навіть ідентифікувати саморобні вибухові пристрої».

Представник НАТО повідомив, що ще минулого літа перший дрон вже почав виконувати випробувальні польоти в Прибалтику, а також в південну і східну частини Середземномор'я.

Очікується, що операції нового флоту стануть перевіркою перспектив транскордонного співробітництва між союзниками зі змішування безпілотних літальних апаратів і регулярних цивільних перевезень в спільний повітряний простір.

Як повідомлялося, у Британії збудують перший у світі аеропорт для аеротаксі та дронів-доставників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло