10 країн зробили 75% щеплень: генсек ООН назвав несправедливою вакцинацію від COVID-19

10 країн зробили 75% щеплень: генсек ООН назвав несправедливою вакцинацію від COVID-19

Понад 130 країн світу досі не отримали жодної дози вакцини

10 країн зробили 75% щеплень: генсек ООН назвав несправедливою вакцинацію від COVID-19
фото Facebook UN

Поширення вакцин від коронавірусу COVID-19 у світі здійснюється несправедливо і нерівномірно, це може серйозно ускладнити боротьбу з пандемією. Про це заявив у середу на засіданні Ради Безпеки ООН глава всесвітньої організації Антоніу Гутерріш.

«Ми повинні добиватися того, щоб всі люди повсюдно мали можливість вакцинуватися якомога швидше, – зазначив генсек ООН. – Однак прогрес в тому, що стосується вакцин, був значною мірою нерівномірним і несправедливим».

Гутерріш констатував, що «75% всіх щеплень від COVID-19 зробили лише в 10 країнах».

«Тим часом більш ніж 130 країн не отримали жодної дози вакцини», – підкреслив генсек ООН.

Як зазначив глава всесвітньої організації, «якщо дозволити вірусу розповсюджуватися» в країнах, що розвиваються, то він «буде мутувати знову і знову».

«Нові різновиди можуть стати більш заразними, більш смертоносними, це потенційно створить загрозу для ефективності вакцин і методів діагностики», – сказав Гутерріш. Він підкреслив, що «через це пандемія може тривати довго», а вірус буде постійно передаватися і в розвинені країни.

Генсек ООН також заявив, що пропонує G20 створити спеціальну групу з глобальної вакцинації від коронавірусу.

«Світу терміново потрібен глобальний план з вакцинації, щоб звести воєдино всі необхідні для цього ресурси, наукові знання і фінансові кошти, – сказав він. – Я вважаю, що G20 знаходиться в такому положенні, яке дозволяє їй створити спеціальну робочу групу для підготовки такого плану і його подальшої координації та фінансування», – наголосив він.

Гутерріш додав, що готовий мобілізувати зусилля ООН для підтримки цієї роботи. Також він зазначив, що обговорення питання фінансування цього плану можна було б почати на зустрічі G7, яка відбудеться в кінці цього тижня.

«Робоча група повинна включати всі країни, де є ресурси, необхідні для розробки вакцини або її виробництва. У неї також повинні увійти ВООЗ та інші міжнародні організації та фінансові установи. Робоча група буде мати можливість мобілізувати фармацевтичні компанії та ключові промислові й транспортні підприємства », – пояснив свою ідею Гутерріш.

Нагадаємо, в Перу розгорівся скандал через позачергову вакцинацію сотень чиновників.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло