Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Філіппіни схвалили вакцину Sinovac, але нею щеплюватимуть не усіх

Філіппіни схвалили вакцину Sinovac, але нею щеплюватимуть не усіх

Китайська вакцина виявилась не надто ефективною для медичних працівників, які зазнали впливу COVID-19, в порівнянні зі здоровими людьми

Філіппіни схвалили вакцину Sinovac, але нею щеплюватимуть не усіх
фото www.flickr.com/photos/190012966@N02/50522094172/

Філіппіни схвалили вакцину Sinovac Biotech проти COVID-19 для екстреного використання, але не даватимуть її медичним працівникам, які перебувають у групі ризику зараження, через різну ефективність препарату. Про це заявило Агентство з контролю за продуктами і ліками (FDA), передає Reuters.

Дані пізніх випробувань вакцини Sinovac показали, що вона має більш низьку ефективність при використанні для медичних працівників, які зазнали впливу COVID-19, в порівнянні зі здоровими людьми у віці 18-59 років, сказав глава FDA Роландо Енріке Домінго.

На Філіппінах працює близько 1,4 млн медичних працівників.

«На думку наших експертів, вакцина Sinovac – не найкраща вакцина для них», – сказав Домінго на брифінгу, маючи на увазі медичних працівників.

Він навів результати клінічних випробувань CoronaVac Sinovac в Бразилії, Туреччини та Індонезії.

Філіппіни, які займають друге місце за кількістю заражень і смертей від коронавірусу в Південно-Східній Азії, ще не почали кампанію імунізації.

Компанія зробила ставку на 117 000 щеплень Pfizer-BioNTech, отриманих через міжнародний центр обміну вакцинами COVAX, щоб почати свою програму вакцинації. Однак невирішене питання про те, хто буде оплачувати позови про відшкодування шкоди в разі побічних ефектів від щеплень, затримав доставку.

Вакцина CoronaVac є інактивованою вакциною – діє, використовуючи вбиті вірусні частинки, щоб піддавати імунітет дії вірусу без ризику серйозної реакції на захворювання. Препарат показав ефективність у 50,38% під час останнього етапу тестувань у Бразилії. Всесвітня організація з охорони здоров'я вимагає, щоб для затвердження вакцина показувала ефективність принаймні у 50% випадків, тож Sinovac відповідно до цих досліджень успішно долає цей поріг.

У грудні стало відомо, що Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті