Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
МЗС України та Польщі спільно закликали США зупинити «Північний потік 2»

МЗС України та Польщі спільно закликали США зупинити «Північний потік 2»

Вони просять Байдена «використати всі наявні в його розпорядженні засоби»

МЗС України та Польщі спільно закликали США зупинити «Північний потік 2»
фото Nord Stream 2

Міністри закордонних справ України та Польщі – Дмитро Кулеба і Збігнєв Рау – закликали президента США Джо Байдена «використати всі засоби», щоб зупинити будівництво «Північного потоку 2». Їх звернення опубліковано в журналі Politico.

«Ми закликаємо президента США Джо Байдена використати всі наявні в його розпорядженні засоби для запобігання завершення проекту», – заявили глави відомств.

Кулеба і Рау зазначають, що Росія реалізує свої інтереси через енергопостачання. Зараз Москві «дозволили зайти надто далеко», вказують вони.

На думку міністрів, газопровід зміцнить контроль Росії над поставками газу в Європу, а також покаже, що Захід не дбає про власні принципи і безпеку України. Позиція Вашингтона «критично важлива в питанні реалізації проекту, навіть на тлі позиції Німеччини, що виражає йому сприяння», вважають глави відомств.

Росія у 2006 році, а потім у 2009-му скористалася своїм статусом єдиного постачальника газу і припинила його поставки в Україну без будь-яких пояснень. Зважаючи на важливість інфраструктури України для транспортування російського природного газу на захід, вся Європа тоді відчула наслідки, йдеться в статті.

Після цього європейці вирішили диверсифікувати поставки газу, щоб протистояти збоям у майбутньому. Однак Кремль розробив план, який зміцнить його контроль над поставками газу в Європу і відріже Україну від решти Європи.

Так в Росії народилася ідея «Північного потоку» – газопроводу, прокладеного по дну Балтійського моря безпосередньо з Росії в Німеччину в обхід Центральної Європи. Цей проект був розроблений, щоб підірвати енергетичну безпеку Європи, зазначають автори статті.

«Ми поважаємо право Німеччини (яка підтримує «Північний потік 2» – ред.) висловлювати свою точку зору. Але ми також твердо переконані в тому, що подібні проекти не можна розглядати вузько через призму двосторонніх відносин, а слід враховувати ширшу перспективу інтересів і безпеки Європи в цілому», – зазначають глави МЗС України та Польщі.

***

«Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

США вважають проект загрозою енергетичній безпеці Європи. З кінця 2019 року Вашингтон ввів кілька етапів санкцій щодо компаній, пов'язаних з будівництвом, в результаті чого у грудні 2019 року швейцарська Allseas вийшла з проекту. Однак роботи продовжилися через рік – російський «Газпром» стверджує, що добудує газопровід власними силами.

Транзит російського природного газу через Україну став мінімальним за останній рік на тлі рекордної відлиги в Європі, пише Інтерфакс. За перші 16 днів лютого прокачування газу через Україну була стабільним із середнім рівнем 119 млн куб. м на добу, а потім обсяг став поступово знижуватися: 17 лютого він склав 95 млн кубометрів, потім два дні був на рівні 88-87 млн куб. м, а за 20 лютого прокачування впало до 67 млн куб. м. Менше газу через Україну «Газпром» прокачував тільки в січні 2020 року, відзначає агентство.

Нагадаємо, 20 лютого Держдеп США не запропонував нових санкцій щодо «Північного потоку 2» – він вніс туди судна, які вже й так перебувають під санкціями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті