Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Український стартап S.Lab виготовляє посуд і меблі з грибів та конопель

Український стартап S.Lab виготовляє посуд і меблі з грибів та конопель

Екологічний продукт є альтернативою пластику і розкладається в грунті вже за місяць

Український стартап S.Lab виготовляє посуд і меблі з грибів та конопель
фото i_lab_s

Українська майстерня S.Lab виготовляє з грибів та конопель посуд, декор, будматеріали і меблі. Всі ці речі «вирощують» з мікоматеріалу, в основі якого міцелій грибів (грибна тканина) та стеблі технічних конопель, пише shotam.info.

Цей матеріал дуже екологічний, адже розкладається у ґрунті буквально за місяць-півтора та може повністю замінити пластик.

Засновники стартапу – подружжя киян Юлія Бялецька та Євген Томілін, яких турбує забруднення пластиком навколишнього середовища.

«Якось ми побачили, що в Європі та Америці є такий напрямок – виробництво мікоматеріалу, який є екологічною альтернативою пластику. В основі матеріалу – міцелій грибів і, наприклад, технічні коноплі, або ж будь-які інші відходи сільського господарства», – розповідає Юлія Бялецька.

Розпочати свій бізнес подружжю допомогти експерти з Інституту ботаніки імені Миколи Холодного у Києві – разом вони розробили мікоматеріал з міцелію грибів. У серпні 2020 року стартап вперше вийшов на ринок зі своїм продуктом.

Як пояснює Бялецька, спектр застосування мікоматеріалу дуже широкий. М’який пінопластовий матеріал використовується для утеплення будинків, їхньої звукоізоляції, з нього роблять декоративні панелі, різноманітні упакування, аксесуари для дому – вази, свічники, лампи, люстри тощо. А з грибної дошки роблять корпусні меблі, стільці, двері тощо.

«Готовий мікоматеріал чимось нагадує пінопласт за своєю структурою, але трохи важчий. У нього дуже приємна оксамитова поверхня. Текстуру можна порівняти з шапочкою гриба. Всі, кому ми даємо продукт в руки, фанатіють від нього й одразу починають гладити», – розповідає засновниця S.Lab.

Після посуду компанія зосередилася на перспективному напрямку будівництва.

«Ми робимо декоративні, термо- та звукоізоляційні панелі. Наприклад, зараз дуже модні 3D панелі з гіпсу – ми пропонуємо такі ж, але з грибного матеріалу», – каже Бялецька.

Інші перспективні напрямки для продукту – упаковка (на заміну пластикової) і меблі.

«А розкладається продукт 30-45 днів. Поки виріб тримає форму і структуру, з ним нічого не відбувається. Але якщо його потрібно утилізувати, його можна легенько розламати і кинути у ґрунт. В землі без будь-яких додаткових умов від нього не залишиться й сліду за місяць», – пояснили в українській компанії.

Нагадаємо, Mind поспілкувався зі стартаперкою Єлизаветою Подкопаєвою, яка у 16 років винайшла пристрій для очищення каналізаційних колекторів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті