Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
У ВООЗ повідомили, коли очікувати закінчення пандемії коронавірусу

У ВООЗ повідомили, коли очікувати закінчення пандемії коронавірусу

Вже розроблені вакцини легко адаптувати під нові штами, якщо вони з’являтимуться

У ВООЗ повідомили, коли очікувати закінчення пандемії коронавірусу
фото Сіньхуа

Пандемія коронавірусу закінчиться на початку 2022 року, вважає глава Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге. Про це він сказав в інтерв'ю данському телеканалу DR, передає РБК.

 «Найгірший сценарій позаду. Ми знаємо про вірус більше порівняно з 2020 роком, коли він тільки почав поширюватися», – сказав Клюге.

На думку посадовця, вірус продовжить своє поширення, однак необхідності у всіх обмеженнях вже не буде. При цьому він зазначив, що це ймовірний розвиток подій, але точний результат визначити поки не можна.

Що стосується нових мутацій коронавірусу, це нормальний процес, оскільки вірус намагається адаптуватися до людини, вказав представник організації.

За його словами, ВООЗ уважно стежить за ефективністю вакцин проти нових типів вірусу. При цьому він зазначив, що вакцини можуть бути змінені для боротьби з новими мутаціями, якщо це необхідно, і їх не потрібно створювати з нуля.

На початку лютого британська фармакологічна компанія AstraZeneca пообіцяла адаптувати створену вакцину від коронавірусу для боротьби з виявленим в Південній Африці штамом. Як повідомила співробітниця Оксфордського університету Сара Гілберт, яка керувала роботою зі створення вакцини, вже створену технологію легко адаптувати, а новий варіант вакцини може бути готовий до осені.

За даними ВООЗ, на 24 лютого кількість заражених коронавірусом у світі перевищила 111,1 млн осіб, з них 2,46 млн померли.

Представник ВООЗ Меліта Вуйнович 16 лютого заявила, що про закінчення пандемії коронавірусу можна говорити в тому випадку, коли навантаження на систему охорони здоров'я знизиться до рівня, що не заважає її нормальній роботі. За словами Вуйнович, поки колективного імунітету до COVID-19 в світі ще немає, тому, якщо люди не будуть дотримуватися запобіжних заходів, можливий ризик третьої хвилі захворюваності. При цьому представник організації зазначила, що друга хвиля поширення коронавірусу зараз знижується по всьому світу п'ятий тиждень поспіль.

Між тим вчені несподівано з’ясували, що носіння окулярів знижує ризик заразитися коронавірусом втричі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті