Глобальні витрати на оборону виросли на майже 4% в 2020 році

Глобальні витрати на оборону виросли на майже 4% в 2020 році

На заваді не стала ні пандемія, ні скорочення світової економіки

Глобальні витрати на оборону виросли на майже 4% в 2020 році
фото pixabay.com

Глобальні витрати на оборону у 2020 році досягли рекордних $1,83 трлн (1,50 трлн євро), попри пандемію COVID-19 і подальше скорочення світової економіки на 3,5%. Про це свідчать дані звіту британського Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), передає DW. У порівнянні з 2019 роком приріст склав 3,9%.

На першій сходинці рейтингу опинились США з витратами на озброєння в розмірі $738 млрд (606 млрд євро), на них припадають майже 40% світових витрат на ці цілі. Показник Китаю є суттєво нижчим – $193,3 млрд (158,7 млрд євро). Разом з тим зростання загальних військових витрат в азійському регіоні в першу чергу обумовлений збільшенням оборонного бюджету КНР, йдеться далі в доповіді. Найбільш суттєві витрати пов'язані з оснащенням військового флоту КНР.

Що стосується середніх оборонних витрат європейських членів НАТО, то вони неухильно росли в процентному відношенні до валового внутрішнього продукту за останні шість років – з 1,25% ВВП у 2014 році до 1,52% у 2019 році – і підскочили до 1,64% торік. Проте це все ще значно нижче рекомендації НАТО, згідно з якою його члени повинні до 2024 року витрачати 2% свого ВВП на оборону. Досягти цього цільового показника минулого року вдалося лише дев'яти країнам, що входять до Північноатлантичного альянсу.

Нагадаємо: у грудні минулого року Стокгольмський інститут дослідження проблем світу (SIPRI) опублікував доповідь, присвячену обсягам експорту озброєнь у 2019 році. Сукупне лідерство на ринку озброєнь у 2019 році утримували компанії з США і Китаю, які здійснили понад 75% продажів. Серед 25-ти найбільших постачальників озброєнь за минулий рік – 12 американських компаній і 4 китайських.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло