Статева дискримінація: у Швеції чоловіків не беруть у традиційно «жіночі професії»

Статева дискримінація: у Швеції чоловіків не беруть у традиційно «жіночі професії»

Стати в цій країні прибиральником чи «нянем» у дитсадку практично не можливо

Статева дискримінація: у Швеції чоловіків не беруть у традиційно «жіночі професії»
фото Shutterstock

Результати дослідження, замовленого Шведською дослідницькою радою та проведеного спільно Лінчепінгскім і Каліфорнійським університетами, розкрили дискримінацію чоловіків у багатьох професіяx, де зазвичай домінують жінки, пише ВВС.

Наприклад, більшість чоловіків, які подавали заявки на вакансії прибиральників, навіть не доходили до стадії співбесіди.

«Ми спостерігаємо перешкоди, які виникають на шляху у чоловіків в окремих сегментах ринку праці, – пояснив кандидат економічних наук з Лінчепінгского університету Марк Гранберг. – В процесі подання заявки на роботу ми не побачили ніякої дискримінації проти жінок, які хочуть зайнятися переважно чоловічою роботою. Проте ми виявили істотну дискримінацію щодо чоловіків у професіях, які традиційно вважаються жіночими».

В ході експерименту вчені подали в Швеції понад 3000 фіктивних заявок з проханням про прийом на роботу. У кожному разі враховувалося, чи отримали кандидати відповідь, і якщо так, то яку.

Дискримінація була розкрита в багатьох професіяx, де зазвичай домінують жінки. Чоловікам було набагато складніше отримати роботу медбрата або вихователя в дитячому саду, але найважче їм було боротися за пост прибиральника. При цьому в традиційно чоловічі професії, такі як автомеханік, водій вантажівки або робітник на заводі, дискримінації проти жінок не спостерігалося.

Про те, що чоловікам частіше відмовляють в деяких «жіночих» професіях, було відомо і раніше, проте дослідження, проведене Гранбергом і його колегами, торкнулося куди ширшого спектру професій та спеціальностей.

«Цікаво, що саме заяви від чоловіків не приймаються на першій стадії відбіркового процесу, – каже Марк Гранберг. – При цьому добре відомо, що на ринку праці жінок куди частіше обходять в тому, що стосується зарплат і просування по службі, тож цікаво було б дізнатися, на якому саме етапі відбувається збій, і жінки опиняються в гіршій ситуації».

Нагадаємо, McDonald's заявила, що досягне гендерної рівності в компанії через 10 років.

Як ми писали раніше, компанії, очолювані жінками, отримують менше фінансування, ніж ті, в яких на чолі чоловіки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло