В ЄС ввели правило, яке зобов’язує виробників техніки ремонтувати свої пристрої 10 років
Суть його зводиться до відмови від марнотратного використання ресурсів і переходу до активної переробки

Влада Євросоюзу вважає, що старому телевізору або холодильнику треба дати другий шанс. В Євросоюзі вводять нові правила, згідно з якими компанії, які торгують побутовою технікою, повинні забезпечити можливість ремонту цих приладів протягом десяти років. У тому числі гарантувати наявність необхідних запчастин, пише HighTech Plus з посиланням на ZME Science.
Нова ініціатива має на меті скоротити обсяги електронних відходів, які збільшуються з кожним роком.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Вона вводиться в рамках Плану економіки замкнутого циклу, який був запропонований в ЄС рік тому і суть якого зводиться до відмови від марнотратного використання ресурсів і переходу до активної переробки.
Замість товарів, які швидко ламаються і не підлягають відновленню, нова парадигма вимагає технічного обслуговування. І тепер європейські виробники повинні забезпечити наявність запчастин для побутової техніки протягом 10 років.
Деякі з деталей будуть постачатися виключно професійним ремонтним компаніям, які забезпечать правильну заміну запчастин. У той же час, у нової техніки повинні бути інструкції з ремонту, а також можливість розкрити її стандартними інструментами.
Поки що це правило стосується тільки пральних машин, фенів, холодильників і телевізорів. Однак прихильники реформи хочуть включити до списку також смартфони, ноутбуки та іншу споживчу електроніку.
На крок попереду інших членів ЄС Франція, де на початку року ввели параметр «ремонтованості» для електроніки, який показує, наскільки просто полагодити пристрій.
Захисники довкілля давно звинувачують виробників у випуску навмисно недовговічної продукції, щоб стимулювати нові покупки. Економіка замкнутого циклу заснована на ідеї мінімізації відходів. Це означає, що товари повинні створюватися довговічними і оптимізованими для ремонту.
Право на ремонт дозволить зменшити обсяги сміттєвих куп. Зараз кожен житель ЄС генерує 16 кг електронних відходів щороку, і приблизно половина цієї кількості виникає з вини зламаної побутової техніки. В Європі переробляють тільки 40% цієї кількості, решта залишається несортованою і потрапляє на звалища, виділяючи небезпечні забруднюючі речовини.
Про «право на ремонт» замислюються і в інших країнах. Наприклад, канадські політики планували впровадити його в провінції Онтаріо.
Нагадаємо, Jaguar Land Rover використовуватиме пластикові відходи з океану і звалищ в своїх розкішних авто.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.