Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Коболєв пропонує запускати «річні продукти» на газ не з квітня, а з травня

Коболєв пропонує запускати «річні продукти» на газ не з квітня, а з травня

Для того щоби «споживач чітко розумів, що було б, якби річного продукту не було»

Коболєв пропонує запускати «річні продукти» на газ не з квітня, а з травня
фото: photo.unian.ua

«Нафтогаз» виступає за впровадження річних продуктів на ринку газу з 1 травня, а не з 1 квітня, коли перестане діяти урядове обмеження цін (6,99 грн за кубометр). Про це в етері «Радіо НВ» заявив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

«Ми пропонуємо запровадити обов’язковий річний продукт з 1 травня, тому що кінцевому споживачу треба чітко розуміти, що було б, якби річного продукту не було, тобто дати ринку продемонструвати себе», – пояснив він.

За його словами, повноцінний річний продукт передбачає купівлю домогосподарством у постачальника всього обсягу газу, який потрібен на наступний календарний рік. Оплата здійснюється рівними платежами кожен місяць.

«А річний продукт, про який зараз говорить регулятор, не до кінця є повним річним продуктом. Він є фактично фіксованою річною ціною. При цьому обсяги коливаються згідно з фактичним обсягом споживання.

Чому поки що цей варіант є пріоритетним? Тому що регулятор і ми всі переживаємо, щоб у споживача не склалося враження, що він спочатку переплачує в літні місяці, а що буде взимку – незрозуміло. І це у принципі логічно, тому що якщо на ринку будуть працювати якісь приватні компанії, які наразі не мають жодних зобов'язань, ніяких активів, то я як споживач, сплачуючи їм влітку якийсь більший обсяг грошей, ніж я споживаю, переживав би, чи ця компанія не зникне завтра. Тому поки що рішення йти фактично по фіксованій річній ціні», – додав Коболєв.

При цьому він відмовився прогнозувати, якою буде ціна на газ після завершення 31 березня дії обмеження уряду.

Нагадаємо: кабінет міністрів України має намір зобов’язати АТ «Укргазвидобування» (УГВ) з квітня 2021р продавати 100% обсягу видобутку природного газу всім учасникам ринку за умовами не гіршими, ніж УГВ продає НАК «Нафтогаз України»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті