Захворіло у світі
139,802,581
Померло у світі
3,002,159
Вилікувалось у світі
118,827,636
Захворіло в Україні
1,921,244
Померло в Україні
39,096
Вилікувалось в Україні
1,465,820
Нацбанк перевірятиме банки дистанційно

Нацбанк перевірятиме банки дистанційно

Членам інспекції дозволено отримувати віддалений доступ до документів банків

Нацбанк перевірятиме банки дистанційно
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) запровадив дистанційний підхід до інспекційних перевірок банків в умовах карантину. Зазначені підходи передбачені постановою правління НБУ №23, яка набирає чинності з 5 березня 2021 року.

За даними НБУ, відтепер членам інспекційної групи дозволено отримувати віддалений доступ до документів та інформації об’єкта перевірки та використовувати змінні носії інформації.

Обмін інформацією та документами з банком також може проводитися з використанням інформаційно-комунікаційних технологій у режимі реального часу або шляхом надсилання захищеними каналами зв’язку.

Зустрічі членів інспекційної групи з керівниками та працівниками банку можуть проводитися в режимі відеоконференції.

Членам інспекційної групи також дозволено отримувати віддалений доступ до систем автоматизації банку.

Документи, які складаються під час інспекційної перевірки, можуть подаватися у формі електронного документа, підписаного кваліфікованим електронним підписом уповноваженої особи.

На думку НБУ, такий підхід має забезпечити безперервність банківського нагляду в умовах карантину та зменшити ризики для здоров’я працівників банків та центробанку.

Раніше проведення інспекційних перевірок у приміщенні об’єкта перевірки інколи було ускладнене через перехід банків на обмежений режим роботи. Тому Нацбанку необхідно було нормативно врегулювати проведення інспекційних перевірок в умовах карантину та запровадити дистанційний підхід.

Із упровадженням дистанційного підходу перевірка проходитиме віддалено, комунікація з банком буде максимально дистанційною. Інспектори перебуватимуть у приміщенні банку в мінімальній кількості та мінімальний проміжок часу для вирішення лише тих питань, які потребують перевірки безпосередньо на місці.

Нагадаємо, Нацбанк проведе стрес-тестування 30 банків

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті