Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
У материнській компанії Google працюють над секретним пристроєм, який покращує слух

У материнській компанії Google працюють над секретним пристроєм, який покращує слух

Також відомо, що технологія дозволяє виділяти з натовпу голоси окремих людей.

У материнській компанії Google працюють над секретним пристроєм, який покращує слух
фото Shutterstock

Підрозділ X компанії Alphabet розробляє новий проект, «абсолютно секретний», мета якого – створити пристрій для покращення слуху, пише vc.ru з посиланням на Business Insider.

Цей пристрій доповненої реальності розширює можливості слуху звичайної людини, стверджують джерела видання – колишні чотири співробітники, близькі до проекту. Всередині команди технологію прозвали «росомахою» на честь героя коміксів.

Над проектом почали працювати в 2018 році. Відтоді компанія випустила кілька прототипів і отримала схвалення співзасновника Google Сєргея Бріна.

Представник підрозділу X підтвердив існування проекту, що «вивчає майбутнє слуху», але зазначив, що він перебуває на ранніх стадіях. У компанії не розкрили деталей.

Пристрій являє собою навушник з особливими датчиками. За словами співрозмовників, у технології може бути безліч застосувань, одне з них – виділення мовлення конкретної людини під час розмови групи людей. Один з колишніх співробітників зазначив, що більша частина роботи була спрямована на те, щоб «перевершити фізику» завдяки особливому розташуванню мікрофонів.

Як вважають джерела BI, «росомаха» може бути не тільки окремим пристроєм або додатком, а й стати успішним бізнесом.

Пристрій пройшов через безліч ітерацій розробки: спочатку це була масивна накладка на вухо, але з часом зменшилася в розмірах. За даними BI, проект очолює Джейсон Руголь – колишній директор агентства ARPA-E, створеного для вивчення нових технологій департаментом енергетики США.

Як відзначили в Business Insider, над схожою технологією працюють кілька компаній, включаючи Bragi і Doppler. Однак ближче всіх до реалізації підібралася Whisper: компанія реалізувала «движок поділу звуку», який оптимізує шум від навколишнього середовища навколо користувача.

X – підрозділ Alphabet, материнської компанії Google. Зазвичай в лабораторії займаються експериментальними проектами, наприклад, там працювали над проектом Loon щодо роздачі інтернету з повітряних куль або безпілотними автомобілями Waymo.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті