Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
«Нафтогаз» закликає «Донецькоблгаз» відновити теплопостачання в області

«Нафтогаз» закликає «Донецькоблгаз» відновити теплопостачання в області

Компанія припинила його через втрату постачальника газу, заборгувавши 1,5 млрд грн

«Нафтогаз» закликає 	«Донецькоблгаз» відновити теплопостачання в області
Фото: pixabay.com

Група «Нафтогаз» закликає ПАТ «Донецькоблгаз» поновити постачання газу ОКП «Донецьктеплокомуненерго», припинене 6 березня. Звернення опубліковане у фейсбуці.

«Група Нафтогаз закликає приватне акціонерне товариство «Донецькоблгаз» припинити порушення «Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам», скористатись досвідом інших регіонів та відновити постачання газу ОКП «Донецьктеплокомуненерго» та, відповідно, подання тепла споживачам», – йдеться у заяві.

У компанії також наголосили, що протягом усього опалювального сезону закликають місцеву владу втрутитись в ситуацію щодо постачання газу ОКП «Донецьктеплокомуненерго».

«Місцевий постачальник тепла протягом опалювального сезону збільшував заборгованість за спожитий газ і на порушення законодавства України не здійснював оплати за його споживання. Це призвело до накопичення боргу в 1,5 млрд грн та зняття постачальника з реєстрів ПСО, як того вимагає закон. Необхідність надсилання відповідного повідомлення та його формулювання також диктує закон... При цьому заявок про відключення постачання компанія жодного разу не надсилала», – наголошують у «Нафтогазі».

Як повідомлялося, раніше ПАТ «Донецькоблгаз» заявило, що ОКП «Донецьктеплокомуненерго» залишилось без постачальника природного газу через борги перед АТ «НАК «Нафтогаз України», тому «Донецькоблгаз» з 6 березня припиняє газопостачання на об'єкти «Донецьктеплокомуненерго».

9 лютого 2021 року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Меморандумом передбачається, що до 30 вересня 2021 року НАК «Нафтогаз України» надає виробникам тепла відстрочку платежу на різницю між ринковою та граничною ціною газу, фактично закладеною в тариф. До 1 травня 2021 року уряд, Нафтогаз та Асоціація міст України мають визначити джерела компенсації цієї різниці в цінах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті