Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Пентагон ще не вирішив, чи виводити свої війська з Афганістану

Пентагон ще не вирішив, чи виводити свої війська з Афганістану

Згідно з угодою, укладеною між США та «Талібаном», до травня 2021 року всі іноземні сили мають піти з Афганістану

Пентагон ще не вирішив, чи виводити свої війська з Афганістану
фото www.flickr.com/photos/mindfrieze/2196640900

Міністерство оборони США заявило, що ще не вирішило, чи виводити американські війська з Афганістану. Як повідомляє CNBC, Вашингтон вважає за можливе закінчення найтривалішої війни і історії Америки.

«Все тут пам'ятають про терміни виконання (угоди з талібами – ред.), – сказав прессекретар Пентагону Джон Кірбі. – Сьогодні я не можу окреслити конкретні плани, коли ще не прийнято рішення про майбутні позиції сил в Афганістані».

Як відомо, 29 лютого США і радикальний рух «Талібан» уклали угоду, покликану запустити мирний процес в Афганістані і покласти край найтривалішій війні в історії Америки, що забрала десятки тисяч життів і коштувала мільярди доларів. Американська сторона висловила сподівання за допомогою угоди покінчити з двома декадами конфлікту і повернути додому 13 000 військовослужбовців, які перебувають в Афганістані.

Відповідно до угоди, до травня 2021 року всі іноземні сили мають покинути території змученої війною країни. Наразі в країні перебуває близько 2500 американських військовослужбовців.

Минулого місяця відбулась зустріч НАТО, головним питання під час якого був Афганістан. Альянс приєднався до міжнародних зусиль по забезпеченню безпеки в Афганістані у 2003 році, наразі в країні перебуває понад 7000 військовослужбовців блоку.

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс продовжить оцінку ситуації на місцях в Афганістані.

«Наша мета полягає в тому, щоб переконатися, що у нас є міцна політична угода, яка може дозволити нам піти таким чином, щоб не підривати нашу головну мету, а саме не допустити, щоб Афганістан знову став притулком для терористів», – наголосив Столтенберг.

Міністр оборони Ллойд Остін заявив журналістам відразу після зустрічі НАТО, що скорочення військ США в Афганістані буде залежати від зниження рівня насильства в країні.

Згідно зі звітом Пентагону, війни в Афганістані, Іраку і Сирії обійшлися платникам податків США більш ніж в $1,57 трлн доларів з 11 вересня 2001 року. Війна в Афганістані почалася 19 років тому і обійшлася платникам податків США в $193 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті