РФ сповільнила роботу Twitter, погрожує повним блокуванням соцмережі

РФ сповільнила роботу Twitter, погрожує повним блокуванням соцмережі

Причина – «систематичне невиконання» соцмережею вимог про видалення забороненого в Росії контенту

РФ сповільнила роботу Twitter, погрожує повним блокуванням соцмережі
фото www.flickr.com/photos/worldsdirection/34272932732

Російська Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій («Роскомнадзор») сповільнила швидкість роботи соцмережі Twitter через «систематичне невиконання» соцмережею вимог про видалення забороненого в Росії контенту. Про це із посиланням на пресслужбу регулятора, передає DW.

«З метою захисту російських громадян і примусу інтернет-сервісу до виконання законодавства на території РФ щодо Twitter з 10 березня вжито заходів централізованого реагування, а саме – первинне уповільнення швидкості роботи сервісу. Уповільнення буде реалізовано на 100% мобільних пристроїв і на 50% стаціонарних пристроїв», – йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що у разі продовження ігнорування соцмережею вимог «Роскомнадзору», «заходи впливу будуть продовжені відповідно до регламенту реагування (аж до блокування)», допоки повідомлення із забороненим у РФ змістом не будуть видалені.

У відомстві стверджують, що з 2017 року Twitter перестав видаляти контент на вимогу «Роскомнадзору». Регулятор заявляє, що йдеться про публікації, які «схиляють неповнолітніх до самогубств, які містять дитячу порнографію, а також інформацію про використання наркотичних засобів». З того часу «Роскомнадзору» направив Twitter понад 28 000 скарг, але соцмережа донині не видалила 3168 матеріалів із забороненою в РФ інформацією.

Заступник голови російського регулятора Вадим Субботін 10 березня уточнив у коментарі інформагенції «Інтерфакс», що у відомства «є технічні можливості для гальмування роботи Twitter» і додав, що воно вже почалося.

Субботін також визнав «ймовірність» того, що «Роскомнадзор» може сповільнити роботу інших соцмереж у разі порушення російського законодавства. При цьому він не назвав ці соцмережі. Стосовно повного блокування Twitter у Росії Субботін стверджує, що «юридичні підстави» для цього є, однак регулятор до таких заходів поки не вдається.

Нагадаємо: раніше цього місяця гендиректор і співзасновник Twitter Джек Дорсі виставив на продаж перший твіт, який був опублікований на платформі. Історичний твіт Дорсі з'явився на онлайн-аукціоні Valuables. Він створений спеціально для продажу і купівлі твітів. Максимальна пропозиція ціни зросла з $500 000 до $600 000, а потім ціна піднялася до $1 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті