Інвестор Tesla подав до суду на Ілона Маска через його «безладні» твіти
Позивач стверджує, що ці дописи коштували компанії мільярдних втрат

Інвестор Tesla Чейз Герріті подав до суду на раду директорів компанії та її засновника і главу Ілона Маска. Про це повідомляє Bloomberg Law, на яке посилається Forbes.
Позовну заяву було подано через «безладні» пости Маска в Twitter, які, на думку Герріті, завдалии Tesla фінансового і репутаційного збитку на «мільярди доларів». За словами позивача, бізнесмен порушує припис Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), яка зобов'язала його погоджувати свої публікації з юристами.
З такою вимогою американський регулятор виступив у 2018 році після того, як Маск написав, що хоче зробити Tesla приватною компанією, викупивши акції в інвесторів по $420 за штуку. SEC вирішила, що слова про плани викупу були безпідставними, а Маск ввів інвесторів в оману. Підприємець зміг домовитися з регулятором, погодившись залишити пост голови ради директорів компанії і виплативши $40 млн штрафу.
Як стверджує позивач, рада директорів Tesla виявилася не здатною приборкати дії мільярдера в інтернеті, і він «продовжив публікувати твіти без необхідного попереднього схвалення».
«Подальші неконтрольовані твіти Маска серйозно вплинути на здатність компанії забезпечити фінансування», а його поведінка «заглушає голоси» в самій Tesla, які повинні протистояти Маску і захищати інвесторів, йдеться в позовній заяві.
В якості прикладу ризикованих для Tesla твітів Герріті навів публікацію від 1 травня 2020 року, в якій бізнесмен написав, що ринок, на його думку, переоцінює папери його компанії. Після цього твіту акції Tesla подешевшали більш ніж на 10%, а статки Маска за кілька годин скоротилися на $2,8 млрд.
Раніше в березні дослідницька компанія Piplsay, яка опитала понад 30 000 жителів США, повідомила, що твіти Ілона Маска стають керівництвом до дії для багатьох інвесторів.
37% опитаних повідомили, що вкладали кошти або як мінімум думали про вклади, грунтуючись на твітах глави Tesla. При цьому 21% з них інвестували таким чином один або два рази, а 16% – неодноразово.
Як повідомлялося, Apple подала до суду на колишнього дизайнера, який розкрив секрети компанії журналісту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].