Нічого особистого, просто бізнес: Китай пояснив співпрацю з російськими компаніями в Криму

Нічого особистого, просто бізнес: Китай пояснив співпрацю з російськими компаніями в Криму

В Пекіні заявили, що Київ сприймає це «комерційне» рішення надто політизовано

Нічого особистого, просто бізнес: Китай пояснив співпрацю з російськими компаніями в Криму
Фото: Роман Баландін/ТАСС

Співпраця китайських компаній з російським бізнесом в окупованому Криму базується на ринкових принципах і виходить з історично сформованих зв'язків і практичних потреб, заявив офіційний представник міністерства закордонних справ КНР Чжао Ліцзяні, передає Інтерфакс.

За його словами,  таку комерційну діяльність не можна політизувати.

«Позиція Китаю стосовно питання Криму послідовна. Ми сподіваємося, що відповідні сторони зможуть належним чином вирішити проблему за допомогою діалогу і консультацій. Деякі китайські компанії, виходячи з історично сформованих зв'язків і практичних потреб, здійснюють обміни і співпрацю з Кримом на ринкових принципах. Таку комерційну діяльність не можна політизувати», – сказав Чжао Ліцзяні на прес-конференції, цитати з якої опубліковані на сайті китайського МЗС.

Таким чином Чжао Ліцзяні прокоментував візит делегації Китаю до окупованого Росією Криму і заяву окремих українських політиків, що це «хід у відповідь Китаю у зв'язку з позицією України стосовно «Мотор Січі».

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський за рішенням РНБО 29 січня ввів санкції щодо громадянина Китаю Ван Цзина і пов'язаних з ним Beijing Xinwei Technology Group; Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment (обидві – Пекін); Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські о-ви) і Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг), які намагаються в останні роки реалізувати на Україні права акціонерів ПАТ «Мотор Січ», які включені до списку санкцій Києва.

Згідно з рішенням РНБО і указом Зеленського, введені на три роки санкції передбачають, зокрема, блокування активів, обмеження торгових операцій, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України.

Серед інших обмежень – запобігання виведення капіталів за межі України, повна заборона здійснення операцій з цінними паперами, емітентами яких вони є, заборона на придбання підприємств в Україні.

Про занепокоєння Сполучених Штатів продажем «Мотор Січі» китайським власникам заявив під час візиту до Києва в серпні 2019 року екс-радник президента США з питань безпеки Джон Болтон. Наприкінці 2019 року тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор зазначив, що Штати розраховують на нову угоду щодо залучення на «Мотор Січ» американського або іншого інвестора, щоб підприємство не було продано китайському покупцеві.

Крім цього, Бюро промисловості та безпеки (BIS) Мінторгівлі США на початку січня 2021 року додало китайську компанію Skyrizon до Списку «військових кінцевих користувачів», співпраця з якими вимагає додаткових дозволів, оскільки вони несуть «серйозну загрозу національній безпеці та інтересам зовнішньої політики США».

ПАТ «Мотор Січ» – один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію більш ніж в 100 країн світу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло