ВАКС відхилив апеляцію «ПрикарпатЗахідтрансу» на повернення «труби Медведчука»
Вартість активу оцінюється у 200 млн грн

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відхилила скаргу ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс» на рішення суду, яким було накладено арешт на частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» і все майно компанії. Про це з посиланням на рішення суду повідомляє enkorr.
«ПрикарпатЗахідтранс» подало скаргу 2 березня. Її мали розглянути наступного дня, однак засідання суду перенесли.
23 лютого Вищий антикорупційний суд за позовом Національного антикорупційного бюро (НАБУ) наклав арешт на майно комплексу «ПрикарпатЗахідтранс» і передав його в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Разом з тим, до визначення управителя цього майна з боку АРМА воно було передано на відповідальне зберігання АТ «Укртранснафта». Вартість переданого майна оцінюється у 200 млн грн.
Накладення арешту ініційовано в межах розслідування обставин передачі права власності на частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок», що проходить територією України, суб’єктам господарювання, які можливо причетні до Російської Федерації.
19 лютого Рада національної безпеки й оборони (РНБО) доручила повернути у держвласність нафтопродуктопровід «ПрикарпатЗахідтранс», власників якого пов'язують із оточенням депутата Віктора Медведчука (ОПЗЖ).
У політичній партії ОПЗЖ, співголовою якої є Віктор Медведчук, заявили, що політик не пов'язаний із нафтопродуктопроводом.
Нафтопродуктопровід «Самара-Західний напрямок» був збудований зачасів СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави на підставі правонаступництва. Водночас дочірня компанія російської АК «Транснафтопродукт» зазначений трубопровід у власність України не передала. У 2011 році Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок», що проходить територією України, за Україною, а Апеляційний та Вищий господарський суд у 2014-2015 роках рішення підтвердили.
Згодом, у 2015 році, Господарський суд Рівненської області ці рішення скасував нібито за нововиявленими обставинами. Надалі, у 2017 році, той же Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» за ТОВ «Прикарпатзахідтранс», що є дочірнім підприємством АК «Транснафтопродукт».
У 2020 році на базі розслідуваної детективами справи створено спільну з СБУ слідчу групу. В межах розслідування 11 лютого 2021 року НАБУ, САП спільно з ГСУ СБУ за процесуального керівництва ОГП повідомили про підозру колишній заступниці директора ДП «УкрДІАП» у зловживанні службовими повноваженнями як особою, яка надає послуги експерта та у складанні неправдивого висновку експерта в суді. Її дії кваліфікованого за ч.3 ст.365-2, ч.2 ст.384 КК України.
За даними слідства, підозрювана склала завідомо недостовірний висновок, який став підставою для винесення рішення Господарського суду Рівненської області, який у серпні 2017 року відмовив у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів «Самара – Західний напрямок» за державою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].