ВАКС відхилив апеляцію «ПрикарпатЗахідтрансу» на повернення «труби Медведчука»

ВАКС відхилив апеляцію «ПрикарпатЗахідтрансу» на повернення «труби Медведчука»

Вартість активу оцінюється у 200 млн грн

ВАКС відхилив апеляцію «ПрикарпатЗахідтрансу» на повернення 	«труби Медведчука»
Фото: pixabay.com

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відхилила скаргу ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс» на рішення суду, яким було накладено арешт на частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» і все майно компанії. Про це з посиланням на рішення суду повідомляє enkorr.

«ПрикарпатЗахідтранс» подало скаргу 2 березня. Її мали розглянути наступного дня, однак засідання суду перенесли.

23 лютого Вищий антикорупційний суд за позовом Національного антикорупційного бюро (НАБУ) наклав арешт на майно комплексу «ПрикарпатЗахідтранс» і передав його в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Разом з тим, до визначення управителя цього майна з боку АРМА воно було передано на відповідальне зберігання АТ «Укртранснафта». Вартість переданого майна оцінюється у 200 млн грн.

Накладення арешту ініційовано в межах розслідування обставин передачі права власності на частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок», що проходить територією України, суб’єктам господарювання, які можливо причетні до Російської Федерації.

19 лютого Рада національної безпеки й оборони (РНБО) доручила повернути у держвласність нафтопродуктопровід «ПрикарпатЗахідтранс», власників якого пов'язують із оточенням депутата Віктора Медведчука (ОПЗЖ).

У політичній партії ОПЗЖ, співголовою якої є Віктор Медведчук, заявили, що політик не пов'язаний із нафтопродуктопроводом.

Нафтопродуктопровід «Самара-Західний напрямок» був збудований зачасів СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави на підставі правонаступництва. Водночас дочірня компанія російської АК «Транснафтопродукт» зазначений трубопровід у власність України не передала. У 2011 році Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок», що проходить територією України, за Україною, а Апеляційний та Вищий господарський суд у 2014-2015 роках рішення підтвердили.

Згодом, у 2015 році, Господарський суд Рівненської області ці рішення скасував нібито за нововиявленими обставинами. Надалі, у 2017 році, той же Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» за ТОВ «Прикарпатзахідтранс», що є дочірнім підприємством АК «Транснафтопродукт».

У 2020 році на базі розслідуваної детективами справи створено спільну з СБУ слідчу групу. В межах розслідування 11 лютого 2021 року НАБУ, САП спільно з ГСУ СБУ за процесуального керівництва ОГП повідомили про підозру колишній заступниці директора ДП «УкрДІАП» у зловживанні службовими повноваженнями як особою, яка надає послуги експерта та у складанні неправдивого висновку експерта в суді. Її дії кваліфікованого за ч.3 ст.365-2, ч.2 ст.384 КК України.

За даними слідства, підозрювана склала завідомо недостовірний висновок, який став підставою для винесення рішення Господарського суду Рівненської області, який у серпні 2017 року відмовив у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів «Самара – Західний напрямок» за державою.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло