«АрселорМіттал» з держбюджету отримує більше, ніж платить — Баканов

«АрселорМіттал» з держбюджету отримує більше, ніж платить — Баканов

Крім того, компанія занизила платежі за надрокористування на понад 2 млрд грн

«АрселорМіттал» з держбюджету отримує більше, ніж платить — Баканов
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР) з державного бюджету отримує більше, ніж платить до бюджету податків. Про це повідомив під час виступу на нараді з питань додержання вимог законодавства у сфері екології в Офісі генпрокурора голова Служби безпеки України (СБУ) Іван Баканов, передає «Укрінформ».

«Під час роботи над кримінальним провадженням ми аналізували кількість податків, які «Арселор» сплачує і які відшкодовує держбюджет. Ця інформація іще вимагає перевірки, але попередньо «АрселорМіттал» з державного бюджету отримує більше, ніж платить в державний бюджет»,- сказав він.

Крім того, за словами Баканова, у ході порушеної кримінальної справи було з'ясовано, що «АрселорМіттал» занизив платежі за надрокористування на понад 2 млрд грн.

Баканов також розповів, що діяльність підприємства негативно впливає на здоров'я жителів Кривого Рогу. Зокрема, на рак хворіють родичі голови СБУ, його сусід, однокласники та однокурсники.

«Не можу згадати зі свого оточення родини, яких би не торкнулося це супутнє захворювання», – зазначив він.

Нагадаємо: cпівробітники СБУ 8 лютого знову побували на АМКР із перевіркою гірничо-збагачувального виробництва. Візит правоохоронців запланований у гірський департамент підприємства через нібито ухиляння від сплати податків і заниження рентних платежів у 2015-2019 роках.

Раніше СБУ вже інспектувала об'єкти сталеплавильного, агломераційного, коксохімічного виробництв, знайомилася з документацією підприємства. 

Раніше Mind розповідав, чому слідчі хочуть обшукати «АрселорМіттал Кривий Ріг», чого очікувати підприємству і що стоїть за цими слідчим діями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті