В Україні створять центри креативної економіки

В Україні створять центри креативної економіки

Планується, що вони стимулюватимуть підвищення економічної активності в регіонах

В Україні створять центри креативної економіки
фото: minregion.gov.ua

Кабінет міністрів на засіданні 17 березня затвердив виділення 110 млн гривень з держбюджету для створення центрів креативної економіки. Про це повідомляється на сайті міністерства розвитку громад та територій України. 

Кошти будуть спрямовані, зокрема на будівництво (нове, реконструкцію чи капітальний ремонт) будівель, в яких створюватимуться центри креативної економіки, а також на виготовлення проєктної документації.

«Державною стратегією регіонального розвитку на 2021-2027 роки реалізовується ціль «Підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів», в рамках якої передбачається поширення практики утворення центрів розвитку креативної економіки в містах різного масштабу та з різними соціально-економічними умовами. Створення центрів креативної економіки дозволить підвищити інвестиційну привабливість регіону та сприятиме розвитку бізнесу у креативному секторі економіки», – зазначив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

У міністерстві стверджують, що центри стимулюватимуть підвищення економічної активності в регіонах, культивуватимуть smart-підприємництво та сприятимуть зниженню безробіття та еміграції молоді. Планується, що вони включатимуть створення лабораторій, ІТ-школи, мікровиробництво, креативні простори для навчання та коворкінгу.

Серед основних умов надання фінансування є відповідність проєкту пріоритетам, визначеним у програмних та стратегічних документах розвитку територій та наявність фінансово-економічного обґрунтування спроможності довгострокового функціонування центру. Крім того, проєкти повинні відповідати принципам безбар’єрності та строк їх реалізації не має перевищувати 2 роки.

Нагадаємо: минулого літа в Україні ухвалили закон про підтримку креативних індустрій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло