Припинення імпорту нафтопродуктів материнської компанії Glusco не призведе до дефіциту й росту цін на пальне – «Укртатнафта»
Частка групи компаній становила менше як 30%

Припинення з 1 квітня цього року імпорту нафтопродуктів материнської компанії Glusco Energy S.A не викличе дефіциту та росту цін на ринку України. Про це йдеться в пресрелізі «Укртатнафта».
«Враховуючи, що частка постачання саме цих компаній у минулому році становила менш ніж 30% споживання, ринок має можливості бути збалансованим за рахунок збільшення внутрішнього виробництва та імпорту з інших напрямків, в тому числі використовуючи морські поставки танкерами», – аргументує «Укртатнафта».
Компанія запевняє, що має у своєму розпорядженні залишки нафтової сировини на терміналі в Одесі в обсязі двох танкерів, тому зможе відреагувати на виникнення дефіциту на ринку. Збільшивши навантаження, компанія зможе додатково виробити 120 000 тонн нафтопродуктів на місяць.
11 березня СБУ та податкова проводили масштабну спецоперацію на об'єктах мережі автозаправок Glusco, яку пов'язують із підсанкційним нардепом Віктором Медведчуком. Днем раніше Державна фіскальна служба (ДФС) та Служба безпеки України (СБУ) повідомили про те, що викрили масштабну схему реалізації неякісних нафтопродуктів через відому мережу АЗС, яку не назвали.
У компанії Glusco спростували своє відношення до обігу й реалізації фальсифікованих нафтопродуктів, незаконного виготовлення підакцизних товарів і ухилення від сплати податків.
Материнська компанія Glusco Energy S.A – швейцарський трейдер Proton Energy Group S.A. – заявив, що припиняє постачання нафтопродуктів в Україну з 1 квітня 2021 року.
Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн заявив, що подібна ситуація може призвести до неконтрольованого підняття цін.
«Якщо буде нестача хоча б 1% в балансі, це здатно неконтрольовано підняти ціни. Починає працювати ланцюгова реакція: на якійсь АЗС пропадає паливо, споживачі в паніці накидаються на інші станції, заправляючи повні баки, і так далі. В кінцевому підсумку АЗС швидше за все будуть обмежувати вільний продаж, так як підвищувати ціни для охолодження попиту може виявитися загрозливо. Ну і звичайно ж, по повній дістанеться «конечнікам» (промспоживачам) – оптові ціни будуть на всю котушку», – написав він.
Близько 85% постачань Proton Energy Group S.A. здійснює за річними терм-контрактами. Клієнтами є найбільші гравці ринку України: Wexler Group, ОККО, WOG, KLO, Glusco, «Альянс Енерго Трейд», «Автотранс», «Надєжда», «Авантаж» та інші.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].