Водневе суперництво: Південна Корея кидає виклик Європі

Водневе суперництво: Південна Корея кидає виклик Європі

Азійські компанії інвестують $38 млрд у водневі технології до 2030 року

Водневе суперництво: Південна Корея кидає виклик Європі
фото www.flickr.com/photos/hugo90/6095496028

Плани Південної Кореї із вкладення мільярдів доларів у водень дозволяють їй перевершити Європу в якості лідера в області нових технологій, хоча вона відстає в плані інвестицій в найчистішу форму палива, пише Bloomberg.

Очікується, що воднева технологія, чистіша, ніж вітер або сонце, в кінцевому підсумку зіграє важливу роль в глобальному енергетичному балансі, хоча все ще знаходиться в зародковому стані і вимагає великих інвестицій, перш ніж стане комерційно життєздатною.

Південна Корея запланувала до кінця року більш ніж удвічі збільшити кількість заправних станцій для водневих автомобілів; південнокорейський автовиробник Hyundai Motor прагне розширити виробництво автомобілів на паливних елементах; SK Group, якій належить найбільший нафтопереробний завод країни, має намір побудувати до 2023 і 2025 років, відповідно, найбільші у світі заводи з виробництва «сірого» і «блакитного» водню.

Загалом п'ять корейських конгломератів інвестують 43,4 трлн вон ($38 млрд) у водневі технології до 2030 року, повідомило в цьому місяці Міністерство торгівлі, промисловості та енергетики. Цей показник можна порівняти з Європою, де Франція, Німеччина, Італія, Іспанія і Португалія в цьому десятилітті інвестують в водень в цілому $44 млрд державних коштів.

«Південна Корея знаходиться в авангарді водневої економіки поряд з європейцями», – сказав Алекс Клессіг, директор відділу газових, енергетичних і енергетичних ф'ючерсів IHS Markit в Кембриджі, Массачусетс. За його словами, корейці більше зосереджені на наступних елементах виробничо-збутового ланцюжка, ніж європейці, і, ймовірно, найближчим часом вони почнуть імпортувати водень.

Південна Корея активізувала свої відносини з воднем з того часу, як вона слідом за Китаєм і Японією поставила мету досягти нульових викидів вуглецю до 2050 року. Це вимагатиме швидкої відмови від вугілля і атомної енергетики, на які як і раніше припадає майже половина генерації електроенергії в країні.

Нагадаємо: нафтогазова BP заявила, що працює над планами зі створення найбільшого в Британії заводу з виробництва «блакитного» водню.

Як повідомлялось, за підтримки урядів Німеччини й України компанія «ДТЕК» підписала угоду з Siemens Energy про пілотний проєкт з виготовлення водневого палива.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті