Під санкції Ради нацбезпеки потрапили Янукович і Азаров

Під санкції Ради нацбезпеки потрапили Янукович і Азаров

Також правоохоронці перевірять усі укази Януковича на предмет загрози національній безпеці України

Під санкції Ради нацбезпеки потрапили Янукович і Азаров
Віктор Янукович і Микола Азаров
Фото: УНІАН

Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) запровадила персональні санкції проти низки колишніх українських високопосадовців. Серед них – експрезидент Віктор Янукович, колишній прем'єр Микола Азаров, ексміністр освіти Дмитро Табачник. Про це після засідання РНБО повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

«Частина з цих людей, які були громадянами України, на 99% зараз є громадянами РФ», – зазначив він.

Санкцій застосували, заслухавши доповіді від голови Служби безпеки Івана Баканова та Кабінету міністрів.

Під санкції також потрапили російська депутатка та колишня кримська прокурорка Наталія Поклонська, український олігарх-утікач Сергій Курченко, колишній генпрокурор Віктор Пшонка, голова анексованого Криму Сергій Аксьонов.

А також Сергій Абісов, Олександр Бобков, Валерій Грицай, Костянтин Затулін, Петро Зима, Андрій Іванцов, Олег Кірілин, Вадим Колесніченко, Володимир Костянтинов, Сергій Кусюк, Павло Лебедєв, Леонід Пасічник, Олександр Піддубов, Дмитро Саламатін, Ігор Соркін, Микола Ткаченко, Микола Фідорян, Микола Фіськов, Олександр Черпіцький, Ольга Чичелімова

Санкції починають діяти цього ж дня, додав пан Данілов.

Проти багатьох людей з цього переліку вже діють санкції, запроваджені ЄС після анексії Криму.

До того ж за рішенням РНБО, правоохоронці перевірять усі укази та розпорядження Януковича на предмет загрози національній безпеці України.

11 березня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що відомство доручило СБУ вивчити обставини ратифікації «харківських угод» 27 квітня 2010 року і дії всіх депутатів. СБУ почала розслідування наступного дня.

Правоохоронці вже провели обшуки в адміністративних будівлях органів влади, які були залучені до підготовки та ратифікації «Харківських угод».

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який припиняє дію угод.

Харківські угоди 27 квітня 2010 року підтримали 236 депутатів VI скликання Верховної Ради, зокрема Рінат Ахметов, Андрій Деркач, Василь Хмельницький, Віталій Хомутиннік, Вадим Столар і інші. Голосування супроводжувалося бійками – опозиція намагалася перешкодити ратифікації документа.

За словами Данілова, голосування Ради стало однією з причин окупації Криму і вплинуло на початок війни на Донбасі у 2014 році.

21 квітня 2010 року в Харкові експрезидент Віктор Янукович підписав угоду між Україною і Росією, якою на 25 років продовжив термін перебування Чорноморського флоту РФ в Україні нібито для отримання знижки на природний газ. За даними ДБР, насправді Україна не отримала знижку – перед підписанням «угод» РФ двічі штучно завищила ціну.

У 2014 році військовослужбовці ЧФ РФ разом з іншими підрозділами Збройних сил РФ окупували Крим. Верховна Рада України оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Після окупації Криму Держдума РФ в односторонньому порядку розірвала «харківські угоди».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло