Вуглецева нейтральність до 2050 року коштуватиме Індії ушестеро дорожче ніж Китаю – аналіз

Вуглецева нейтральність до 2050 року коштуватиме Індії ушестеро дорожче ніж Китаю – аналіз

Влада Індії наразі оцінює, чи варто ставити за мету досягнення нульового рівня викидів парникових газів до 2050 року

Вуглецева нейтральність до 2050 року коштуватиме Індії ушестеро дорожче ніж Китаю – аналіз
фото www.flickr.com/photos/117679407@N08/33464929928

В Індії попередньо оцінили витрати і шанси на досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року. Як повідомляє Bloomberg, згідно з оцінкою наукового співробітника Ради по енергетиці, навколишньому середовищу та водних ресурсів Нью-Делі Вайбхава Чатурведі, для цього країні доведеться докласти неабияких зусиль.

Згідно з його дослідженням, до 2050 року:

  • викопне паливо має скоротитися до 5% в структурі енергетики з 73% у 2015 році;
  • частка відновлюваних джерел енергії (без гідроенергетики) має зрости до 83% з 10% у 2019 році;
  • продажі електромобілів повинні скласти 78% від загального обсягу з 0,1% у 2019 році;
  • усе рідке паливо повинне стати біопаливом.

«Немає нічого неможливого, – сказав Чатурведі. – Але ми повинні знати, який рівень зусиль для цього буде потрібен».

Його розрахунки показують, що при сценарії високого економічного зростання зусилля Індії по декарбонізації до 2050 року коштуватимуть ушестеро більше, ніж ті, які потрібно Китаю, щоб домогтися цього до 2060 року.

Чатурведі зосередився на викидах, пов'язаних з енергетикою, які складають 88% від загального вкладу Індії в глобальне потепління. Основна частина решти забруднень в країні пов'язана з сільським господарством і вирубкою лісів, що також призводить до викидів.

Агентство зазначає, що наразі високопоставлені індійські офіційні особи обговорюють, чи варто ставити за мету досягнення нульового рівня викидів парникових газів до 2050 року.

У лютому Міжнародне енергетичне агентство виявило, що Індія може повністю скоротити свої викиди до середини 2060-х років. Цей висновок був заснований на сценарії сталого розвитку МЕА, згідно з яким до 2070 року вся планета досягне чистого нуля.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло