Сім європейських країн закликали ЄС не відмовлятися від атомної енергетики
Франція, Польща, Угорщина, Чехія, Румунія, Словаччина та Словенія закликали поставити ядерну енергію та інші низьковуглецеві енергетичні технології на один рівень

Євросоюз повинен поставити ядерну енергію та інші низьковуглецеві енергетичні технології на один рівень. На цьому наполягають в листі до Єврокомісії сім європейських країн, пише Reuters.
Франція, Польща, Угорщина, Чехія, Румунія, Словаччина та Словенія стурбовані тим, що з нові кліматичні правила покладуть край атомним електростанціям.
Наразі Брюссель завершує розробку знакового закону про зелене фінансування, призначеного для направлення коштів на низьковуглецеві проєкти, при цьому ЄК ще не вирішила, чи будуть правила ЄС відносити ядерну енергію до стійких інвестицій.
«Ми дуже стурбовані тим, що право держав-членів блоку вибирати між різними джерелами енергії та право визначати загальну структуру енергопостачання наразі сильно обмежена політикою ЄС, що виключає ядерну енергетику з дедалі більшої кількості політик», – заявили країни у листі.
Звернення підписали президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр-міністри Угорщини, Польщі, Чехії, Румунії, Словаччини та Словенії.
Нагадаємо: лідери ЄС в грудні погодилися скоротити свої викиди парникових газів як мінімум на 55% від рівня 1990 року до 2030 року. Ця мета, за оцінкою Єврокомісії, вимагатиме додаткових інвестицій в енергетичний сектор в розмірі 350 млрд євро на рік в цьому десятилітті.
Близько 25% енергії, яка споживається в ЄС, виробляється атомними електростанціями. Технологію використовують 13 країн в блоці, але країни в цілому мають кардинально різний підхід щодо її використання. Її прибічники наголошують на низькому рівень викидів CO2, в той час, як противники висловлюють занепокоєння з приводу небезпечних відходів, а також зростання вартості проєктів.
Франція виробляє близько 70% електроенергії на атомних станціях, Словаччина – 56%, Угорщина – 48%, Чехія – 35%.
За даними Reuters, на даному етапі ЄК навіть не підтвердила факт отримання листа.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].