Зеленський скасував указ про призначення Тупицького суддею КСУ

Зеленський скасував указ про призначення Тупицького суддею КСУ

Також президент скасував указ про призначення суддею КСУ Касмініна

Зеленський скасував указ про призначення Тупицького суддею КСУ
фото: slovoidilo.ua

Президент Володимир Зеленський скасував виданий 14 травня 2013 року указ президента №256 «Про призначення О. Тупицького суддею Конституційного суду України». Про це йдеться в указі «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України».

Цим же указом Зеленський скасував указ президента від 17 вересня 2013 року №513 «Про призначення О. Касмініна суддею Конституційного суду».

Указ Зеленського набирає чинності з дня його опублікування, тобто з 27 березня.

В указі йдеться, що його підписано, зокрема, «з метою гарантування додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, забезпечення державної незалежності і національної безпеки… а також беручи до уваги Заяву Верховної Ради у зв'язку з сьомою річницею початку Євромайдану та подій Революції гідності… в якій підкреслено, що узурпація влади у 2010-2014 роках Віктором Януковичем призвела до підриву основ національної безпеки і оборони України, порушення прав і свобод людини, зважаючи на те, що окремі судді Конституційного Суду України, призначені Віктором Януковичем, продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України».

Нагадаємо: голова Нацагентства із запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков 25 березня склав адмінпротокол щодо відстороненого голови Конституційного суду Олександра Тупицького, який скасував засідання КСУ, де мали розглядати вчинений ним проступок. 

 29 грудня 2020 року Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного cуду Олександра Тупицького від посади судді КС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті