Шотландія в минулому році отримала 97,4% електроенергії з відновлюваних джерел

Шотландія в минулому році отримала 97,4% електроенергії з відновлюваних джерел

Країні майже вдалось досягти поставленої цілі у 100%. Влада Шотландії поставила собі за мету досягти нульових викидів до 2045 року

Шотландія в минулому році отримала 97,4% електроенергії з відновлюваних джерел
фото pixabay.com

Нові дані, опубліковані компанією Scottish Renewables, показали, що Шотландія не досягла своєї мети на 2020 рік по генерації 100% усієї спожитої енергії за допомогою відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). Як повідомляє Scottish Housing News, ця мета була поставлена ​​у 2011 році, коли ВДЕ забезпечили 37% попиту на електроенергію в Шотландії. Нові цифри показують зростання на 8% в порівнянні з 2019 роком, що означає, що 97,4% попиту на електроенергію тепер задовольняється за рахунок відновлюваних джерел.

«Амбітні цілі Шотландії щодо зміни клімату стали величезним стимулом для галузі до розширення використання відновлюваних джерел енергії, і тільки за останні 10 років ми більш ніж утричі збільшили виробництво електроенергії з ВДЕ, що досить, щоб забезпечити електроенергією еквівалент понад сім мільйонів домашніх господарств», сказала Клер Мак, виконавчий директор Scottish Renewables.

Шотландія встановила собі одну з найбільш амбітних цілей в області зміни клімату в світі і запланувала досягти нульових викидів до 2045 року.

Обсяг виробленої «зеленої» електрики досягнув у 2020 році 31,8 ТВт-год, що на 4,2% більше за показник 2019 року. Майже три чверті (73%) отриманого ресурсу були створені за допомогою вітрогенерації.

«Проєкти в галузі ВДЕ в Шотландії щороку скорочують викиди десятків мільйонів тонн вуглецю, в них працюють 17 700 осіб, і вони приносять величезні соціально-економічні вигоди громадам по всій країні. Промисловість і уряд повинні продовжувати працювати разом для вирішення існуючих проблем, якщо ми хочемо повністю реалізувати наш потенціал, досягти нульового рівня до 2045 року», – розповіла Мак.

Нагадаємо: на саміті ООН, присвяченому кліматичним змінам,  мінімум 24 країни оголосили про нові зобов'язання або стратегії для досягнення вуглецевої нейтральності (доведення викидів СО2 до нуля), а деякі пішли ще далі, визначивши терміни досягнення цієї мети: Фінляндія – в 2035 році, Австрія – в 2040, Швеція – в 2045.

У вересні президент КНР Сі Цзіньпін заявив на Генеральній Асамблеї ООН, що Китай досягне вуглецевої нейтральності до 2060 року. Експерти підрахували, що амбітна мета КНР вимагає інвестицій у розмірі понад $5 трлн

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті