Мадуро запропонував оплачувати поставки вакцин проти COVID-19 в Венесуелу нафтою

Мадуро запропонував оплачувати поставки вакцин проти COVID-19 в Венесуелу нафтою

Ще один варіант – оплата за рахунок заморожених коштів на закордонних рахунках через санкції

Мадуро запропонував оплачувати поставки вакцин проти COVID-19 в Венесуелу нафтою
Ніколас Мадуро
фото twitter.com/NicolasMaduro

Президент Венесуели Ніколас Мадуро запропонував оплачувати вакцини проти коронавірусу нафтою. Як повідомляє Reuters, він не уточнив, яким чином реалізовуватиметься ця схема.  

Мадуро сказав, що Венесуела працює над оплатою вакцин через механізм COVAX Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), який забезпечує доступ до вакцин бідним країнам, як за рахунок венесуельських коштів, заморожених на закордонних рахунках через санкції, так і за поставки нафти.

Венесуела вже отримала вакцини від своїх союзників – Росії і Китаю. Уряд і опозиція вели переговори з Панамериканською організацією охорони здоров'я (ПАОЗ) щодо доступу Венесуели до вакцин через COVAX, однак минулого тижня уряд заявив, що не погодиться на поставку препарату компанії AstraZeneca через повідомлення про ускладнення.

Як відомо, експорт венесуельської нафти впав до найнижчого рівня за десятиліття з того часу, як Вашингтон ввів санкції проти державної нафтової компанії Petroleos de Venezuela у 2019 році, припинивши експорт Венесуели в США.

Нагадаємо: раніше цього місяця Facebook заморозив сторінку президента Венесуели Ніколаса Мадуро за поширення дезінформації про COVID-19 шляхом просування препарату, який, як він стверджує, без доказів може вилікувати хворобу. У січні Мадуро описав Carvativir – розчин, отриманий з чебрецю, як «чудодійні» ліки, які нейтралізують коронавірус без побічних ефектів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті