Рада ухвалила за основу законопроєкт про податкову амністію

Рада ухвалила за основу законопроєкт про податкову амністію

Основною метою є детінізація економіки шляхом декларування активів

Рада ухвалила за основу законопроєкт про податкову амністію
Фото: rada.gov.ua

Верховна Рада на засіданні 30 березня ухвалила у першому читанні законопроєкт №5153, яким пропонується амністія капіталів – одноразове декларування активів фізосіб для легалізації своїх статків. Документ підтримали 245 депутатів.

Основною метою є детінізація економіки шляхом декларування активів. Законопроєктом передбачається у період з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб.
Також особи повинні будуть сплатити одноразовий збір: 5% щодо активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% для розміщених за кордоном; 2,5% щодо вартості держоблігацій, придбаних у період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.

До президентського законопроєкту також було подано три альтернативних законопроєкти: №5153-1, №5153-2 та №5153-3.

Серед відмінності альтернативних проєктів були: №5153-1 пропонував значно нижчі ставки зборів для легалізації доходів, №5153-2 пропонував вирівняти ставки для активів в українських та закордонних банках, а №5153-3 – відтермінувати старт податкової амністії на рік до повноцінного запуску Бюро економічної безпеки та дати можливість розстрочення платежу.

Раніше Mind розповідав, що підготував президент для платників податків або що пропонує декларувати голова держави громадянам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті