Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Паризький суд скасував стягнення $1,3 млрд з РФ на користь українського Ощадбанку

Паризький суд скасував стягнення $1,3 млрд з РФ на користь українського Ощадбанку

Суд заявив про відсутність у арбітражного трибуналу юрисдикції на розгляд спору

Паризький суд скасував стягнення $1,3 млрд з РФ на користь українського Ощадбанку
фото DR

Апеляційний суд Парижа скасував рішення про стягнення $1,3 млрд з Росії за позовом Ощадбанку. Раніше український банк подав позов з вимогою компенсації за втрату кримських активів в зв'язку з окупацією Криму Росією.

Паризький суд підтримав довід Мін'юсту Росії про відсутність у арбітражного трибуналу юрисдикції на розгляд цього спору, повідомляється на сайті російського відомства. Мін'юст РФ зазначає, що рішення паризького суду «матиме прецедентне значення».

«30 березня 2021 року апеляційний суд Парижа скасував винесене в 2018 році арбітражне рішення за позовом ПАТ «Державний ощадний банк України», – йдеться в повідомленні. – У прийнятому сьогодні рішенні апеляційний суд Парижа підтримав довід Мін'юсту Росії про відсутність у арбітражного трибуналу юрисдикції на розгляд спору і повністю скасував рішення трибуналу».

«Дане рішення буде мати прецедентне значення і в інших справах за участю українських інвесторів, які розглядаються арбітражами та державними судами в європейських юрисдикціях», – вважає Мін'юст РФ.

Зокрема, Російська Федерація довела, що так звані інвестиції, а саме кримське відділення Ощадбанку, були створені до 1 січня 1992 року, тобто ще в радянський період, в зв'язку з чим вони не підпадають під дію Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій.

Міжнародний комерційний арбітраж в Парижі задовольнив вимоги Ощадбанку до Росії в кінці 2018 року. Український банк тоді повідомив, що також планує подати стягнення на російські активи за кордоном. У серпні 2019-го Росія оскаржила рішення арбітражу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті