Росія оскаржила виплату $1,3 млрд «Ощадбанку»

Росія оскаржила виплату $1,3 млрд «Ощадбанку»

«Ощадбанк» подаватиме апеляцію

Росія оскаржила виплату $1,3 млрд 	«Ощадбанку»
Фото: pixabay.com

Апеляційний суд Парижа підтримав позицію Мін'юсту РФ про відсутність юрисдикції у арбітражу за позовом українського «Ощадбанку» на $1,3 млрд збитків від анексії Криму. Банк подаватиме апеляцію. Про це повідомляє пресслужба  «Ощадбанку».

«Ощадбанк» вважає таке рішення апеляційного суду з точки зору права помилковим і таким, що суперечить сформованій прецедентній практиці як у Франції, так і в інших європейських країнах. Банк планує негайно оскаржити це рішення», – йдеться в повідомленні.

На думку «Ощадбанку», при винесенні рішення Паризький апеляційний суд не врахував особливості захисту прав інвесторів відповідно до міжнародних угод і їх співвідношення із засобами захисту, які пропонує арбітраж.

У банку додали, що зараз розглядається питання про правильність застосування процесуального законодавства і обсягу повноважень апеляційного суду.

«Ми впевнені, що в наступній інстанції рішення апеляційного суду буде скасовано і рішення Міжнародного трибуналу від 26 листопада 2018 про відшкодування Російською Федерацією збитків, викликаних анексією Криму, на користь «Ощадбанку» залишиться в силі, як це було зроблено в інших інвестиційних справах за участю Російської Федерації «, – наголошується в релізі.

Раніше засноване приватівською структурою ТОВ «ІКБ-Інвест» звернулося у Верховний Суд з проханням скасувати ухвалу Київського апеляційного суду, яка дала дозвіл «Ощадбанку» виконати рішення Міжнародного комерційного арбітражу (м. Париж, Франція) щодо стягнення $1,1 млрд з Росії в особі Мін’юсту РФ як компенсації за експропріацію активів «Ощадбанку» в Криму (з урахуванням відсотків, загальна сума вимог «Ощадбанку» до Росії – $1,3 млрд). 

За даними держреєстру, засновником ТОВ «ІКБ-Інвест» є ТОВ «КУА «Фінансовий капітал» – одна з «приватівських» структур, які отримали рішення Арбітражного суду Гааги (Нідерланди) від 02.05.2018 про стягнення $159 млн з Росії як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване в «приватівців» у Криму після його анексії Росією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло