Британські й американські регулятори розслідують скандал з інвестфондом Archegos Capital
За минулий тиждень компанії, в які він вкладав кошти, втратили $33 млрд

Фінансові регулятори США і Великобританії почали вивчати ситуацію навколо американського інвестфонду Archegos Capital. Минулого тижня стало відомо, що ряд провідних світових банків виставив на продаж пакети акцій, пов'язані з Archegos Capital. Це призвело до обвалу котирувань компаній, частками в яких володів через фонд його власник, фінансист Білл Хванг, передає Коммерсант.
Компанії, чиї папери брали участь у розпродажі – ViacomCBS, Discovery, Baidu, інші ІТ та медіакомпанії США і Китаю, – втратили $33 млрд капіталізації.
Потім банки Credit Suisse Group і Nomura Holdings заявили, що можуть зазнати суттєвих фінансових втрат через проблеми одного свого клієнта в США. Жодна з фінансових компаній не стала уточнювати ім'я клієнта, проте The Wall Street Journal пов'язує проблеми компаній з фондом Archegos.
Пізніше про ймовірні втрати заявив Mitsubishi UFJ Securities Holdings, оцінивши свої можливі втрати в $300 млн.
За оцінками аналітиків, опитаних Reuters, втрати банків від подій навколо фонду можуть принести їм збитки від $6 млрд до $10 млрд.
Тепер Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) і Управління США з контролю у фінансовій індустрії (FINRA), а також британське управлінню з фінансового нагляду (FCA) почали збирати інформацію у банкірів і брокерів.
Самі регулятори не розголошують суть своїх зустрічей, однак, за даними ЗМІ, вони намагаються з'ясувати, чи не можуть ризики поширитися на інших учасників ринку і ринок в цілому.
Американський сенатор Елізабет Уоррен вже закликала регуляторів до того, щоб «їх діяльність була прозорою, а контроль над ринком таким, щоб крах якогось наступного хедж-фонду не обвалив економіку».
Як повідомлялося, інвестфонди зеленої енергетики виявилися найбільш прибутковими в 2020 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].