Apple вклала кошти в стартап, що просуває незалежних музикантів

Apple вклала кошти в стартап, що просуває незалежних музикантів

Артисти, які підписали контракт з великим лейблом, не повинні мати переваги перед тими, хто вирішив бути незалежним

Apple вклала кошти в стартап, що просуває незалежних музикантів
фото Shutterstock

Apple купує частку в стартапі UnitedMasters, який займається поширенням музики незалежних і починаючих артистів на платформах на зразок Spotify та Apple Music, повідомляє Forbes з посиланням на Bloomberg. Apple очолила раунд фінансування серії B, в якому UnitedMasters залучила $50 млн. У результаті оцінка стартапу досягла $350 млн.

«UnitedMasters, як і Apple, прагне розширити можливості авторів», – пояснив інтерес технологічного гіганта до стартапу старший віце-президент Apple Едді Кью.

Разом з Apple в раунді фінансування беруть участь Alphabet (материнська компанія Google) і венчурний фонд Andreessen Horowitz. У 2017 році вони вже інвестували в UnitedMasters разом з інвестфондом Floodgate і 20th Century Fox. Тоді було залучено $70 млн.

UnitedMasters в 2018 році заснував колишній виконавчий директор Sony Music Стів Стаут. Він вирішив зробити ставку на незалежних музикантів, які пов'язані з великими лейблами. Компанія поширює музику через стрімінгові сервіси, стягуючи за це плату, але не передаючи права на контент.

«Стів Стаут і UnitedMasters надають творцям більше можливостей для просування кар'єрними сходами і поширення своєї музики в світ», – зазначив Кью, який знайомий з Стаутом вже багато років. Сам Стаут визнає, що він і лейбли – це як Давид і Голіаф.

«Але артисти, які підписали контракт з великим лейблом, не повинні мати переваги перед тими, хто вирішив залишитися незалежними», – сказав він агентству.

В інтерв'ю Venture Beat Стаут підкреслив, що UnitedMasters змінює музичну індустрію, даючи можливості незалежним артистам. «Я думаю не про реальну Тейлор Свіфт, яку ми всі знаємо і любимо. А про наступну дівчину, яка грає на гітарі і могла б написати пісню, з якою хотіла б стати такою, як Тейлор Свіфт», – сказав він.

Apple, за його словами, завжди була компанією, яка розуміла творця і художника: «І коли ми розмовляли з Едді і його командою, ми дійсно хотіли, щоб артисти не передавали свої права великим лейблам».

За бізнес-моделлю UnitedMasters, музиканти можуть вносити абонентську плату в розмірі $5 в місяць і отримувати через платформу доступ до 100% своїх гонорарів. Або ж можуть відмовитися від щомісячних платежів і отримувати 90% своїх гонорарів, а решту 10% передати UnitedMasters.

Нагадаємо, Apple інвестує 1 млрд євро у створення в Німеччині центру з виробництва чіпів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло