Японського виробника чіпів Kioxia можуть продати за $30 млрд

Японського виробника чіпів Kioxia можуть продати за $30 млрд

Угода може бути укладена вже навесні цього року

Японського виробника чіпів Kioxia можуть продати за $30 млрд
фото Shutterstock

ЗМІ дізналися про плани виробників чіпів пам'яті Micron Technology і Western Digital купити свого японського конкурента – компанію Kioxia (колишня назва – Toshiba Memory). Про це пише The Wall Street Journal, на яку посилається DailyComm.

Як стверджують інформовані джерела, у результаті угоди Kioxia може бути оцінена приблизно в $30 млрд.

За словами інформаторів видання, поки що неясно, яка структура може бути в потенційної угоди. Ряд співрозмовників кажуть, що якщо до угоди все ж дійде, то вона буде укладена навесні 2021 року або пізніше.

Kioxia – другий за величиною виробник мікросхем пам'яті NAND Flash після Samsung Electronics. Близько двох років тому було закрито угоду з продажу Toshiba Memory групі компаній, до якої увійшли інвестиційний фонд Bain Capital, SK Hynix, Hoya, Apple, Dell, Kingston Technology і Seagate Technology. Вартість угоди склала $18 млрд. Згодом Toshiba Memory була перейменована в Kioxia.

Kioxia планувала провести IPO в жовтні 2020 року, але відмовилася від цієї ідеї через пандемію COVID-19 і волатильність ринку. Зміна планів щодо виходу на біржу, очевидно, також пов'язана з жорсткістю американських санкцій щодо Huawei, яка є клієнтом японського вендора.

Kioxia попередила про ризики через санкції в середині вересня 2020 року, після того, як почали діяти більш суворі правила експортного контролю, які наказують чіпмейкерам, що використовують будь-які американські технології або ПЗ, запитувати у Вашингтона ліцензію, перш ніж постачати продукцію китайському вендору .

Крім того, скептичну реакцію викликала менша, ніж очікувалося, кількість запланованих до випуску нових акцій – відповідно до проспекту IPO, на суму $800 млн. Інвестори порахували, що цього недостатньо для фінансування інвестицій.

За даними WSJ, лістинг Kioxia все ще можливий пізніше в 2021 році, якщо компанія не зможе домовитися з одним із претендентів на її активи.

Аро плани Micron і Western Digital купити Kioxia стало відомо на тлі пандемії, а також торгової війни США і Китаю з приводу торгівлі і технологій, через яку постраждала глобальна напівпровідникова галузь. Через це, зокрема, виник дефіцит чіпів, який став великою проблемою для автомобільної та інших галузей.

Раніше повідомлялося, що чипмейкер Kioxia побудує завод з випуску NAND flash вартістю $9,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті